Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Ako si správne vybrať tenisky na beh, crossfit či iné športy? Neprehliadnite tieto parametre

Fitness

Jarná sezóna je v plnom prúde a s ňou prichádza aj čoraz väčší trend športovať. Nakrútili sme pre vás video o tom, ako si vedieť správne vybrať tenisky.

Aktívny pohyb a prístup k životu sa stal jedným z kľúčových trendov moderných ľudí. S príchodom jari štartuje tiež bežecká sezóna. Je to práve beh, čo sa stal populárny medzi všetkými kategóriami. Preto sme sa boli pozrieť na novinky z oblasti športovej obuvi a dali sme pre vás dokopy krátky prehľad toho, na čo je vhodná aká obuv. 

Silovejšie športy a studio športy alebo beh sú totiž odlišné vzhľadom na výkon a tomu podlieha aj dizajn a funkčnosť tenisiek. Nie je dobré tenisku príliš stiahnuť, aby nevedela noha dýchať, ale ani to, mať ju príliš volnú.

Crossfit

Pri crossfite sa dbá na to, aby päta bola spevnená. Pri skokoch na bedňu, šplhaní na lane alebo pri podobných pohyboch, musí byť topánka pevná, aby noha mala svoju stabilitu. Zároveň by mala byť dostatočne pružná, keď sa človek rozbehne, aby mal čo najlepší výkon.

Beh

Bežecká teniska by mala byť odpružená, spodný dezén by mal byť prispôsobený tak, aby keď beháme, odraz bol čo najprirodzenejší. Rovnako dôležité je mať pri členkových kostiach výsek. Pri behu dostávajú zabrať najmä kolená, čiže aj kvôli tomu, aby netrpeli.

Inšpirujte sa: Štýlové outfity na cestovanie: Nenechajte si ujsť pohodlné a zároveň pôsobivé looky

Spartan Race

Na ovále je terén iný ako keď sa beží Spartan Race, kde je blato, nerovný a náročnejší terén. Materiál takejto športovej obuvi je prispôsobený odolnosti voči vode, blatu a zároveň  tomu, aby ste sa počas behu nešmykli.

Studio & dance šport

Tanečné tenisky alebo tenisky do haly bývajú trocha vyššie, taktiež kvôli členkovej kosti majú výsek a niektoré majú takú vychytávku, že na podrážke je aplikovaný krúžok, prostredníctvom ktorého sa môžu ľahšie otáčať.

Prečítajte si: Legendárne tenisky Superstar sa opäť stali súčasťou šatníka: Takto sa nosia tentokrát


FEMINITY TV: Ako si správne vybrať tenisky na jednotlivé športy a na čo si pri výbere treba dávať pozor

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus