Presunúť na hlavný obsah

Bola som ženou úspešného muža: Kvôli tomuto som nakoniec podala žiadosť o rozvod

Partnerské vzťahy

Život s úspešným a bohatým mužom môže byť občas nočná mora. S Lukášom som si prežila situácie, ktoré neprajem žiadnej žene.

Začiatky nášho vzťahu boli dokonalé. Robil pre mňa prvé a posledné. Drahé večierky striedali presne načasované a dokonalé dary. Všetko okolo neho bolo vzrušujúce, až kým som "nevytriezvela."

Čítajte: VIDEO: Psychologička radí: Čo robiť v prípade, že partner nechce dieťa? Čitateľke Martine nakoniec pomohlo toto

Lukáš vyrastal v rodine, v ktorej mu nikdy nič nechýbalo. Bol jedináčik, a preto bola celá pozornosť sústredená len na neho. Hoci ho vychovávala skôr opatrovateľka ako rodičia, vyrástol z neho galantný a slušne vychovaný človek. Spoznala som ho na jednom firemnom obede a už od toho momentu ma svojou charizmou a správaním zaujal natoľko, že som neodmietla pozvanie na večeru. Z jednej večere sa stalo niekoľko stretnutí, až ma nakoniec požiadal o ruku a vzali sme sa. Všetko v Lukášovom živote muselo byť vopred naplánované až tak, že niekedy mal na mňa presne vyhradený čas. Zašlo to do takých extrémov, že som ho videla občas iba pár hodín v týždni.

Okrem jeho prítomnosti som však mala všetko. Vždy mi nosil drahé dary, posielal kvety a staral sa o to, aby mi nič nechýbalo. Bola som učiteľkou, čo však jeho rodina ani po svadbe neprijala a on sa nimi nechal ovplyvniť natoľko, že trval na tom, aby som odišla z práce. Vraj to nerobí dobrú reklamu a peniaze nepotrebujem. Ja som však svoju prácu milovala, preto som najskôr nesúhlasila. Lukáš však na svojom rozhodnutí trval, a tak som odišla. Mojou hlavnou náplňou dňa bola "starostlivosť o domácnosť." Keďže sme mali upratovačku a naša dcéra opatrovateľku, tak som reálne nemala čo robiť. Napriek tomu svoj názor nezmenil. Ja som si samozrejme prišla úplne nepotrebná. Časom som si uvedomila, že nemám pri sebe manžela, ale veci. Naša dcéra svojho otca poriadne nepoznala a všetko bolo tak veľmi prázdne. Navonok som pôsobila ako šťastná, zabezpečená žena, ale náš život bol príliš nalinkovaný a prioritou bola Lukášová práca, kvôli ktorej neustále cestoval.

Inšpirujte sa: 10 dôkazov, že rola “otca” zohráva v živote dôležitú úlohu: Nielen ženy, ale aj muži by ju pre toto mali brať vážne

Možno budem znieť ako nevďačná manželka, ale nestačilo mi vidieť manžela raz do týždňa a niekedy len dvakrát za mesiac. Reálne ho ani nezaujímalo ako sa mám a naše rozhovory boli iba o jeho práci a povinnostiach. Raz počas večere mi pred našou dcérou povedal, že môžem byť vďačná za to, ako dobre sa máme a city všetko len komplikujú. Ja som však chcela robiť to, čo ma napĺňa, chcela som sa cítiť užitočná a milovaná. Chcela som, aby ma vnímal ako človeka, nie ako ďalšiu investíciu. Hoci som podala žiadosť o rozvod, kvôli dcére som si to nakoniec rozmyslela, a dodnes sme spolu.

Viete si predstaviť, že by ste žili v podobnom manželstve?

spolu hlasovalo 151 ľudí

áno
31
nie
120

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus