Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Kreatívnym Slovenkám, ktoré sa venujú animácii ide karta: Pozrite si ich tvorbu i to, za čo získali nedávno ocenenie

Kariéra

Talentovaná dvojica, ktorá stojí za značkou OvéPictures, Veronika Obertová a Michaela Čopíková, spoločne tvorí ilustrácie už sedem rokov. Ako sa im spolupracuje a čo je základom ich tvorby?

Nezameriavajú sa len na animovaný film

V skutočnosti sa Veronika a Michaela podieľajú na množstve projektov od animovaného filmu až po interaktívne výklady obchodov. Proces vzniku niečoho takého je však komplexný. Celému procesu vytvorenia výkladu predchádzala výstava Hľadanie krásy, pre ktorú sme vytvorili niekoľko vizuálnych objektov. A práve jeden z nich sme nakoniec použili pri tvorbe výkladu istej značky obuvi, pričom sme už len prispôsobili samotnú vizuálnu stránku.

FEMINITY TV: Pozrite si rozhovor so šikovným ilustrátorským duom

Špecializujú sa však hlavne na animácie, preto aj v prípade interkatívneho výkladu zakomponovali flipbook. Flipbook je vlastne akoby predchodca animácie. Stačí si na strany knižky nakresliť jednotlivé obrázky, ktoré pri rýchlom otáčaní priam ožijú pred očami. dodávajú ilustrátorky.

Nenechajte si ujsť: VIDEO: Slovenka Lucia si splnila sen a vlastní útulnú kaviarničku s cukrárňou: Prezradila nám, čo ju k tomu viedlo

Na všetkom sa podieľajú samy dve

V oblasti animácie podľa Veroniky a Michaely neexistuje trend, ktorým by sa dalo charakterizovať súčasné obdobie. Vo svojej práci sa však špecializujú na autorskú animáciu a tým, že si všetko robia samy dve, sú ich výsledné diela samé o sebe špecifické.

Ich štýl je veľmi hravý, no často sa snažia pomocou filmu či krátkej animácie vyjadriť i vážnejšiu problematiku. Rovnako tomu bolo i pri animovanom filme Nina, s ktorým duo v roku 2015 vyhralo festival Tricky Women vo Viedni.

Inšpiráciu nachádzajú naozaj všade

Ako u mnohých autorov, aj Veronika s Michaelou sa inšpirujú naozaj všetkým. Inšpirácia je naozaj všade. Či už ide o sny, internet, naše spoločné rozhovory alebo spomienky. Naozaj čerpáme z hocičoho. Dokonca aj z návštev výstav a samotných kníh čerpáme nápady.

Neprehliadnite: VIDEO: Talentovaná slovenská ilustrátorka si ide za svojím snom: Danyela Art kreslí obrázky, ktoré prinášajú radosť!

Veľký význam však majú pre nás hlavne príbehy. Ktokoľvek nám niečo porozpráva, inšpiruje nás tým k samotnej vizualizácii daného príbehu, dodávajú. Ich diela tak vznikajú naozaj prirodzene a nesú v sebe kus origiality. Aj preto sa nešpecializujú len na film či ilustrácie a pokojne sa pustia i do zvučiek, videoklipov či výroby potlače na šaty.

Inšpirujte sa: Úspešná a ambiciózna Slovenka, ktorá podľahla "concept storu": Takto sa jej podarilo rozbehnúť biznis

Podstatné je pre ne robiť to, čo ich baví

Ilustrátorské duo z OvéPictures v roku 2016 získalo i Národnú cenu dizajnu. Samotné ocenenie si neuveriteľne vážia, najdôležitejšie však pre ne je to, že môžu robiť, čo ich baví. Má pre nás obrovský význam, že sa môžeme živiť tým, čo nás baví a plniť si tak sny v súvislosti s tvorbou. Rovnako dôležité však je, aby sa nám v budúcnosti rovnako dobre spolupracovalo i naďalej.vysvetľujú kreatívne ilustrátorky.

- Najčítanejšie -