Presunúť na hlavný obsah

Koľko toho o nás prezrádza dátum narodenia, obľúbená farba či naše gestá?

Zábava

Okrem profesie vzťahového kouča či spisovateľa, je Michal Brozman aj odborníkom na neverbálnu komunikáciu vo vzťahoch z rôznych aspektov. Čo myslíte, koľko toho o nás prezrádza dátum narodenia, obľúbená farba či naše gestá? A nakoľko tomu môžeme aj veriť?

Mnohé lifestylové články hovoria o tom, že aj dátum nášho narodenia dokáže mnoho prezradiť nielen o našich vzťahoch. Nakoľko si môžeme byť istí týmto tvrdením?

Dátum narodenia hovorí o 100 %-tnej presnosti. Je to vesmírna matematika, čísla nikdy neklamú. Za 10 sekúnd dokážem druhému na základe jeho dátumu narodenia povedať kto je, aké úskalia ho v živote čakajú, čo by s tým mal robiť.

Dokážu nám naše životné čísla ukázať cestu, ktorou by sme sa mali uberať vo vzťahu k inému človeku?

Áno, jednoznačne vám viem povedať, čo vás s partnerom spojuje, v čom si rozumiete aj bez slov, aj naopak, čo vás rozdeľuje, na čom by ste mali spoločne zapracovať.

Aby sme nehovorili len teoreticky... Čo prezrádza teda môj dátum narodenia: 24.7.1989? Aké vlastnosti prejavujem vo vzťahu k partnerovi z pohľadu životných čísel?

Najskôr vám poviem, kto ste. Viete sa pre veci nadchnúť a pre čo sa nadchnete, tak si pre to bez premýšľania a dlhého otáľania idete. Ste veselá a charizmatická. Viete veci doťahovať do konca. Ste veľmi zdatná v obchode. Túžite sa presadiť. Čo vám ale chýba, je, že potrebujete vo vzťahu, aby vás niekto viedol, kto udá smer, a potom už to rozhodnutie dotiahnete. Chýba vám ukotvenie, tzv. pevné korene či hlava vo vzťahu. Preto by vám ju mal partner doplňovať. Ak sa spravidla objaví vo vašom živote problém, tak vás to môže nadlho odlúčiť. Trvá vám dlho, kým sa vrátite do toho svojho pokojného stredu.

Čo dodať? Presný zásah do čierneho...

Mohlo by vás zaujímať: Z bývalého futbalistu vzťahový kouč a spisovateľ: Tento mladý muž pozná presné príčiny nezhôd medzi mužom a ženou

Ak sa však v praxi správame k partnerovi úplne inak než podľa toho, ako o nás prezrádzajú čísla, máme sa začať správať podľa nich? Dokáže to niečo zmeniť?

Tu sa musím najskôr spýtať, prečo sa správam tak, ako mi nebolo dané a nie som sám sebou? Mali by sme sa naučiť správať podľa svojich čísel, je to totiž naša nezameniteľná energia, a keď ju budeme zadržovať alebo inak blokovať, tak sa to odzrkadlí. Zviera v prírode sa tiež nesnaží správať ako iné zviera. Tiež aj ľudia by mali byť sami sebou. A to, čo nemám alebo neviem, by som mal na iných rešpektovať a učiť sa od nich a zase naopak. Oni zase môžu získavať naše dary.

Témou jednej z vašich prednášok sú okrem čísel aj farby. Ako teda dokážeme farbami zmeniť naše vzťahy?

Farba je len frekvencia a každá farba má nejakú charakteristiku presne ako číslo. Takže je to vlastne to isté. Číslo narodenia, ktoré mi chýba a to, čo mi to v živote spôsobuje, si vynahradím napríklad farbou oblečenia, alebo sa tou farbou obklopím doma, bytovými doplnkami. Môže mi to pomôcť práve v tej oblasti života, v ktorej sa necítim dobre. Je to veľmi jednoduché, len sa to treba naučiť a pochopiť, tieto prírodné zákony. Pretože farbami hrá celá príroda.

Čo napríklad o nás prezrádza naša obľúbená farba? Nakoľko sa dá veriť tejto definícii samého seba podľa farby?

Obľúbená farba je totožná s prevahou toho istého čísla v dátume narodenia. Jednoducho máme radi frekvenciu a charakter tejto farby. Obľúbená farba prezrádza nás samých. Cítime sa v nej dobre, robí nás takými, akými sme. Ale keď sa dostane do extrému, tak nám naopak môže ubližovať, privodiť aj zdravotné komplikácie. Môže dokonca priniesť aj stavy úzkosti.

Zaiste existujú medzi nami aj takí, ktorí si povedia, že riadenie sa vo vzťahoch podľa čísel či farieb je úplná hlúposť. Čo by ste im odkázali?

Odkázal by som im, aby si prišli vypočuť prednášku na túto tému a odchádzali by s otvorenými ústami, ako je to možné, že to funguje. Takto sa presvedčili mnohí skeptickí ľudia.

Keď za vami príde klient/klientka, dokážete niečo vydedukovať už len na základe toho, v akých farbách príde oblečený? Ak áno, čo konkrétne?

Dokážem mu povedať jeho naladenie, charakter, a áno, dokážem mu povedať, čo je vlastne za človeka. Predstavte si, aby hudobný nástroj dokázal dobre hrať, treba ho naladiť, a vy sa práve danou farbou naladíte do toho daného charakteru farby, a tá vás ovplyvňuje bez toho, aby ste to vôbec vedeli.

Potvrdzuje sa vám v praxi, že ich vzťahové neúspechy alebo problémy súvisia práve s ich životným číslom alebo farbou, ktorou sa napríklad obklopujú?

To môžem potvrdiť v 100% prípadoch. Napríklad sú ľudia, ktorí majú prevahu čísel, ktoré korešpondujú s čiernou farbou, tak v nej chodia aj oblečení, pretože tvrdia napríklad, že ich zoštíhľuje. Sú však bez energie a stále unavení. Doma majú čierny gauč, čiernu posteľ, potom ale majú depresie a úzkosti, berú antidepresíva. Je to jednoduché, ale koreň problému je pri zásadný a pri tom stačí zmeniť tak málo.

Neprehliadnite: Ako zbaliť ženu? Michal Kopecký, expert na slovo vzatý, vám to prezradí a povie, ako tým pomáha ženám

Okrem farieb a čísel, však o nás veľa napovie aj náš celkový postoj, vyžarovanie, gestá, mimika. Na základe tohto, koľko toho dokáže o nás prezradiť neverbálna komunikácia?

Gestá a držanie tela patria k prejavu človeka. Korešponduje to s vnútorným nastavením danej osoby. Takže rečou, slovami môžete klamať a predstierať, ale telo nikdy neklame a prezradí vás. Napríklad pohyby očí prezradia, či klamete.

Stáva sa vám bežne napr. to, že postoj tela človeka, s ktorým komunikujete, nekorešponduje s tým, čo vám hovorí? Teda ako často klamú ľudia telom?

Klamú tak často, ako často majú potrebu klamať. Pri každom klamstve ich telo prezradí. Pokiaľ je aj telo uvoľnené, je aj vnútro človeka pokojné a nemá dôvod klamať ako každý sval na tele, ktorý sa bráni tomuto vnútornému a vonkajšiemu nesúladu.

Snažíte sa o svojom klientovi niečo zistiť pred prvým stretnutím, alebo si utvoríte vlastný názor na neho priamo na mieste pomocou spomínaných signálov?

Na klienta sa dopredu nepripravujem. To stačí na danom stretnutí, pretože rozhoduje jeho aktuálne rozpoloženie a k tomu si priložím to, aké má dané vrodené dispozície. Na základe toho urobím jeho vnútornú analýzu. Nevie, že sledujem jeho slová, ktoré sú jeho kódom, o čom vôbec netuší.

Čítajte tiež: Vaše osudové číslo o vás prezradí, v čom by ste si mali dávať pozor vo vzťahových záležitostiach

Zo všetkých týchto vecí, ktorá podľa vás definuje človeka vo vzťahoch najviac? Dá sa to vôbec konkretizovať?

Ľudskosť a robenie chýb, to človeka definuje. Túžba po šťastí, láske, túžba pomáhať. To máme dané. Každý človek sa snaží v živote nájsť zmysel. Niekomu sa to podarí v 30-tke,  niekomu v 50-tke a niekomu týždeň pred smrťou. Všetko do seba zrazu zapadne a on príde na to, že jeho život za niečo stál. No človeka najviac definuje láska. Niečo, čo nie je vidieť a napriek tomu nás to ovláda. To mi príde na človeku fascinujúce a krásne.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe