Presunúť na hlavný obsah

Šťastie nie je na mapách, ale vo vás: Nad týmto sa zamyslite predtým, než sa rozhodnete od základu zmeniť svoj život

Zábava

Občas si myslíme, že odísť na opačný koniec sveta a zanechať za sebou starý spôsob života spoločne so všetkými problémami, je odpoveďou na úplne čokoľvek. To, že to ale vždy neplatí zistila aj Andrea (36).

Keď sa rozprávka rozplynie

Kedysi som milovala svoj život. Už ako dvadsaťštyri ročná som si vzala skvelého muža, svojho najlepšieho priateľa už od detstva, podarilo sa mi získať zamestnanie, o ktorom som vždy snívala a o štyri roky neskôr sa nám malo narodiť naše prvé dieťa. opisuje svoj život Andrea.

Neprehliadnite: Čo prezrádzajú negatívne emócie o ľuďoch? Niektorí túžia po uznaní, iní sa nevedia spamätať

Všetko sa však v jednom okamihu od základov zmenilo. V piatom mesiaci som nečakane potratila, môj svet sa zrútil a s manželom sme si akoby k sebe nevedeli nájsť opäť cestu. Mala som pocit, že ma nechápe a že som vo svojom zármutku úplne sama. Nedokázala som sa mu zdôveriť s tým, čo cítim, ani čo ma trápi. Myslela som si, že nenarodenie našej dcérky je len a len moja chyba a tým, čo sa stalo som sklamala aj jeho. pokračuje zúfalo Andrea.

Moje správanie ma stálo všetko

Nakoniec som ho svojím správaním úplne odplašila. Jedného dňa si jednoducho zbalil kufre a povedal, že nedokáže žiť v niečom, čo už dávno nie je manželsvo a pozerať sa na to, ako sa postupne utrápim vlastnými výčitkami. Jeho odchod som však vo svojej agónii vobec nevnímala a prestala som sa zaujímať i o všetko ostatné, čo mi dovtedy robilo radosť. Moja práca spisovateľky na voľnej nohe začala byť nezvládateľnou. Termíny ma tlačili a ja som si nedokázala sadnúť za počítač a začať písať. spomína na najhoršie obdobie svojho života Andrea.

Nenechajte si ujsť: Prečo by sme si mali brať príklad od talianskych žien? Poznáme recept, ktorý zaručuje šťastný život

Nevedela som, čo mám robiť, až som sa jedného dňa zobudila, nechala všetko tak, zbalila si jeden ruksak s najnutnejšími vecami a rozhodla sa odísť.

Cestovanie je oslobodzujúce, ale...

Chcela som precestovať celú Európu a nájsť v nových zážitkoch a ľuďoch oslobodenie od svojho trápenia. Za päť mesiacov sa mi podarilo prejsť takmer každú krajinu, no to, čo som od mojej výpravy tajne očakávala, sa nenaplnilo. Stretla som neobyčajných ľudí, videla neuveriteľné veci, prírodné úkazy, životné osudy oveľa horšie než ten môj, zažila som momenty naozajstného šťastia, no moje ubolené vnútro ma stále prenasledovalo, hocikam som sa vydala.

Až po tom, čo som minula takmer všetky našetrené peniaze a musela som sa na istý čas opäť vrátiť domov a strávila som týždeň v dome svojich rodičov v dedinke na severe Slovenska, uvedomila som si, v čom spočíva môj problém. Žiadna krajina, nalietané kilometre či nové priateľstvá moju dušu nevyliečia, pokoj musím najprv nájsť sama v sebe. Až rodina, moja mama a domov mi ukázali, že si najskôr musím odpustiť sama a až potom si budem môcť život užívať naozaj naplno. dodáva Andrea.

Prečítajte si: 10 vecí, ktoré si nevážime a pritom sú na živote najdôležitejšie: Na tú poslednú by ste už radšej nikdy nemali zabudnúť

V súčasnosti žijem v Španielsku, svoje poznatky opäť vkladám do kníh, aby tak pomohli aj iným a som konečne šťastná. Keď som našla rovnováhu sama v sebe, aj cestovanie nadobudlo neobyčajný rozmer. dokončuje svoje rozprávanie čitateľka.

Neutekajte pred problémom, riešte

Aj preto je lepšie postaviť sa problému čelom, prijať ho a nájsť v sebe silu na jeho vyriešenie. Utekať nikdy nikomu nepomohlo. Tobôž, keď si všetky svoje myšlienky a trápenia vždy ponesiete zo sebou.

Utekali ste aj vy niekedy pred problémami?

spolu hlasovalo 76 ľudí

Áno
58
Nie
18

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe