Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Už za pár minút si s trénerom precvičte celé telo: Vyskúšajte týchto 5 účinných cvikov s vlastnou váhou

Fitness

Na precvičenie celého tela vám budú tentokrát stačiť tieto jednoduché a zároveň účinné cviky. Zamerajte sa na techniku a výsledky vás milo prekvapia.

Tréner Cyril Dongo nám v rozhovore prezradil 5 účinných cvikov s vlastnou váhou, ktoré si môžete odcvičiť v pohodlí domova. Leto sa blíži a vaša postava tento nenáročný, ale zároveň účinný pohyb určite ocení. "Veľkou výhodou je, že ich náročnosť sa dá perfektne prispôsobiť a sú to cviky, ktoré zvládne každý."

FEMINITY TV: Pozrite si rozhovor s trénerom Cyrilom a celé cvičenie v priloženom videu

Prečítajte si: Najčastejšie chyby žien v snahe schudnúť a mať krajšie telo: V tomto najviac podvádzajú samy seba

Vrchná časť tela - Kľuk

Pri tomto cviku sa postavte tvárou oproti stene, dlaňami sa oprite o stenu, chodidlá dajte na šírku panvy a klesajte pomaly dole k stene. Dôležité sú zatiahnuté lopatky, pevné brucho a hlava v predĺžení chrbtice. Opakujte minimálne 6 až 8-krát v troch sériách.

Zadok - Most

Ľahnite si na podložku, umiestnite ruky pozdĺž tela, dvíhajte zadok smerom k stropu približne do úrovne kolien. Dôležité je zachovať pevné brucho, čím sa vyhnete extrémnemu prehýbaniu chrbta. Opakujte 10 až 12-krát v troch sériách.

Stred tela - Medveď

Ide o cvik, v ktorom držíte jednu pozíciu po dlhšiu dobu. Kľaknite si, podoprite sa dlaňami a zdvihnite sa na špičky s tým, že kolená sú odlepené od podlahy. Dôležité je zachovať neutrálnu pozíciu chrbtice, zatiahnuté lopatky, pevné brucho a hlava v predĺžení chrbtice. Zopakujte dve série po dobu 30-tich sekúnd.

Brucho - Plank

Plank, alebo doska je kompletným cvikom na brucho, ale zároveň aj na celé telo. Natiahnite telo do dĺžky, oprite sa o lakte a držte vyrovnanú chrbticu a zadok v jednej polohe. Dôležité je pevné brucho, napriamená chrbtica a hlava v predĺžení chrbtice. Držte po dobu 30-tich sekúnd v dvoch sériách.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Fitneska Olívia Pohánková má vďaka týmto dvom cvikom dokonale štíhle bruško: Robíte ich správne?

Nohy - Drep

Pomocou drepu si precvičíte celú spodnú časť tela. Postavte sa na šírku ramien, kolená smerujú mierne von a nepresahujú špičky. Dôležitá je napriamená chrbtica, zatiahnuté lopatky, hlava v predĺžení chrbtice, pevné brucho a kontrolovaný pohyb. Cvik zopakujte 10 až 15 krát v troch sériách.

- Najčítanejšie -