Presunúť na hlavný obsah

Tieto tri potraviny by mali prevládať vo vašom jedálničku: Ľudia, ktorí ich častejšie konzumujú sú štíhlejší ako ostatní

Chudnutie a diéty

Vaša strava a životný štýl sa skôr, či neskôr odrazia aj na vašej postave a zdraví. Dajte si záležať na tom, čo konzumujete.

Niektoré potraviny sú jednoducho zdravšie a hlavne výživnejšie pre váš organizmus, ako iné. V jedálničku by vám nemali chýbať tieto tri potraviny, ktoré z dlhodobého hľadiska oceníte. Za štíhlou postavou nie je iba cvičenie, ale hlavne správna a vyvážená strava.

Inšpirujte sa: 21-dňová výzva pre štíhle bruško do plaviek: Toto je zoznam jedál a krátke cvičenie na doma!

Vajíčka

Práve vajíčka sú skvelým zdrojom proteínov a potravinou, ktorá vás zasýti na dlhšiu dobu. Okrem toho vo vajíčkach nájdete množstvo vitamínov (A, D, E, K...). Poteší vás tiež to, že obsahujú len malé množstvo kalórií a zdravé tuky, ktoré sú pre váš organizmus potrebné. Doprajte si ich kedykoľvek počas dňa, ale najlepšie spravíte, ak sa stanú vašou voľbou v čase raňajok.

Morské plody

Hoci nie každý je fanúšikom morských plodov, vy by ste im mali dať aspoň jednu šancu. Vďaka malému množstvu kalórií sú prospešné pre vašu postavu a tiež sú skvelým prostriedkom na to, ako si zlepšiť celkovú imunitu. Obsahujú množstvo vitamínov a znižujú cholesterol. Najobľúbenejšie sú krevety, ktorých chuť si správnou prípravou zamilujete.

Orechy

Ak sa snažíte zhodiť pár kíl, orechy zo svojho jedálnička nevynechajte. Práve vďaka nim schudnete a zlepšíte si celkový stav vlasov a pokožky. Orechy sú skvelou potravinou, ktorá zasýti na dlhú dobu a dodá telu množstvo potrebných výživných látok. Vláknina vám urýchli metabolizmus a tiež napomôže zdravému tráveniu. Ak máte chuť na niečo sladké, siahnite po orechoch. Spravíte lepšie a nepriberiete.

Mohlo by vás zaujímať: Toto jedlo pred spaním nejedzte: Práve ono je zodpovedné za vaše priberanie

Snažte sa tieto potraviny konzumovať častejšie a zaraďte do vášho dňa viac pohybu. Okrem toho si kontrolujte porcie a s jedlom to príliš nepreháňajte. Nezabudnite, že menej je viac.  

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus