Presunúť na hlavný obsah

Pre týchto 7 dôvodov muži neradi randia s vyššími ženami: Neverili by ste, čo za tým stojí

Partnerské vzťahy

So vzťahmi a tým, ako by mali vyzerať, sa spája neuveriteľné množstvo stereotypov. Ten o výške je však v mužských očiach jeden z najkomplikovanejších...

1. Strácam mužnosť

Muži jednoducho potrebujú cítiť, že vo vzťahu zastávajú rolu samca, ktorý už na prvý pohľad dáva najavo svoje postavenie vo vzťahu. Ak je však žena vyššia, pre muža to znamená, že musí o svoje postavenie bojovať, prípadne si ho naozaj zaslúžiť svojimi činmi.  A komu by sa do takého niečoho chcelo, keď v prípade nízkej partnerky stačí pracovať len s tým, čím ho príroda obdarila?

2. Každý sa zo mňa smeje

Predstava o tom, čo si myslia ostatní a ako vzťah, v ktorom je žena tou vyššou, prijme okolie, je postrachom nejedného muža. Predsudky od okolia a vymyslené scenáre týkajúce sa reakcie spoločnosti sa v mužských hlavách prehrávajú ako kolotoč. Muži by si však mali v prvom rade uvedomiť, o čo vo vzťahu v skutočnosti ide. A názory iných to rozhodne nie sú.

Inšpirujte sa: Najväčšie klamstvá mužov odhalené: S týmto všetkým sa nám priznali

3. Ako mám chrániť, keď ma nie je vidieť?

Nemôžem predsa chodiť so ženou a chrániť ju, keď ma kvôli jej tieňu nebude ani vidieť. Podobné hlúposti počujeme od chalpov každý deň. V realite však výška neznamená silu ani naopak.  Ochrániť svoju milovanú polovičku dokážete aj bez dvoch metrov. Stačí tá správna motivácia, rýchle reflexy a statočnosť.

4. Dievča má byť do ruky

Stereotypy týkajúce sa ženskej postavy tu máme na dennom poriadku. Žena má byť ľahká, jemná, mäkká, aby ju bolo za čo chytiť, a hlavne, taká do ruky. Ak tieto kritériá nespĺňa a je nebodaj o pár centimetrov vyššia, už je s ňou niečo zle. Prečo si radšej neuvedomiť, že každý z nás je iný, či už ide o výšku, váhu alebo celkový vzhľad, a pre každého sa nájde niekto dokonalý?

Neprehliadnite: Jedna rada od muža vám zdvihne sebavedomie: Ak budete takéto, muž o vás nestratí záujem

5. Vysoká znamená sebavedomá

Ženy, ktoré už od školy vytŕčajú hlavou zopár centimetrov nad ostatných, sa jednoducho naučili so svojou výškou žiť a urobili z nej výhodu. Sú sebavedomé, nebojácne a dokážu sa samé o seba postarať. A to sa veľkému množstvu mužov až tak nepáči. Sebestačné ženy nepotrebujú pomoc a ženy, ktoré to dokážu aj sami sú predsa len odstrašujúce.

6. Ego nepustí

Netreba však zabúdať ani na typické mužské ego. Nežné pohlavie je tu na to, aby sa oň muži občas postarali a ukázali, čo dokážu. Tak to bolo už od praveku a tak tomu je i teraz. Muži sa však po boku vyššej ženy akoby cítili ohrození a nevedia, ako patrične reagovať. Svoje zronené ego sa snažia zakryť hlúpymi vtipmi, ktoré ešte viac poukazujú na už aj tak zjavný výškový rozdiel a svojej traume tak ešte pridávajú. Mali by si však uveodmiť, že celý problém sa odhoráva len v ich vlastnom vnútri.

Nenechajte si ujsť: Toto je 7 typov slobodných žien: Do ktorej kategórie patríte vy?

7. Sú mimo moju ligu

A v neposlednom rade nesmieme zabudnúť na kategorizovanie žien podľa ich zjavu. Muži radi rozdeľujú ženy na základe toho, či vôbec má zmysel ich osloviť a ak majú pocit, že by konkrétna dáma o nich vonkoncom neprejavila záujem, radšej sa ani nepokúšajú. Preto ich aj sebaistota vyšších žien vo väčšine prípadov ohrozuje natoľko, že sa ani nesnažia svoj objekt záujmu osloviť a okamžite zhodnotia situáciu ako beznádejnú. Ktovie, ako by to však dopadlo, keby sa aspoň pokúsili...

Chodili by ste s vyššou ženou, prípadne nižším mužom?

spolu hlasovalo 638 ľudí

Áno
202
Nie
436

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus