Presunúť na hlavný obsah

Toto sa zmenilo v prvom roku nášho manželstva: Hoci som s tým nerátala, dnes som za to vďačná

Partnerské vzťahy

Prvý rok manželstva bol pre nás naozaj náročným a dosť zvláštnym obdobím. Dnes sme spolu už päť rokov a musím povedať, že som za naše začiatky vďačná.

Tak, ako každý z nás, aj ja sama mám zlé vlastnosti, na ktoré nie som príliš hrdá. Všetko som si konečne uvedomila až po svadbe.

Čítajte aj: Na toto nás mamy (ne)pripravili: Pravda o tom, že manželstvo nie je len o nájdení spriaznenej duše!

Milan je skvelý muž, manžel a aj otec nášho syna. Hoci má bezproblémovú povahu, aj on má svoje hranice. Prvýkrát mi ich ukázal počas prvého roku nášho manželstva. Vzali sme sa po pár mesiacoch stretávania sa a musím povedať, že dodnes som toto rozhodnutie neoľutovala. Novinkou pre nás však bolo spoločné bývanie, keďže pred svadbou sme žili oddelene a podľa svojich vlastných predstáv. Možno aj to sa odrazilo už na začiatku v našom manželstve. Kým on rieši veci s rozumom, ja kladiem veľký dôraz na emócie a prvotné pocity. Hádky boli práve preto úplne normálnou súčasťou nášho života. Napriek tomu pod jednou strechou to bolo o niečo horšie ako predtým. Nemala som zrazu kam odísť a tichá domácnosť nebola tým najlepším riešením. Moja impulzívna povaha ho časom naštartovala tak veľmi, že vo viacerých hádkach reagoval presne ako ja. Zostala som zarazená, keďže som ho takého predtým nikdy nezažila. Keď sa to opakovalo, rozhodla som sa s ním porozprávať. Vtedy mi povedal, že sa mi len snažil ukázať, ako veľmi veci preháňam a ako to vyzerá, keď sa správa ako ja. Hoci som s týmto jeho názorom chvíľu bojovala a nechcela si priznať chybu, nakoniec som pochopila, že takto to ďalej nejde a musím sa zmeniť. Nastavil mi zrkadlo, za ktoré som dnes vďačná.

My ženy sme jednoducho výbušnejšie, práve preto si musíme uvedomiť, kedy je lepšie prestať a zbytočne situáciu ešte viac nezhoršovať. 

Prečítajte si: Jedna jediná veta povie o vás všetko: Zistite o sebe viac pomocou originálnej charakteristiky znamení

Toto sa najviac zmenilo

Hoci to znie neuveriteľne, moja tvrdohlavosť musela ísť bokom. Keby ste mi v minulosti povedali, že mám zmeniť niečo na svojej povahe, pravdepodobne by som sa len pousmiala. Kvôli nemu som to spravila a pracujem na tom dodnes. Zmenila som sa a musela som sa naučiť to, ako si udržať chladnú hlavu a neriešiť nepodstatné maličkosti. Milana to zas inšpirovalo k väčšej trpezlivosti a obaja sme si museli zvyknúť na toho druhého. Pod jednou strechou to však bolo ľahšie, lebo sme sa naučili po hádke o veciach komunikovať a neodchádzať. Napomohlo tomu aj samotné manželstvo a ten pocit, že ste dali sľub niekomu, koho milujete. Preto sa vám oplatí snažiť sa. To, že ste odlišní ešte neznamená, že sa musíte rozvádzať, alebo podstupovať radikálne kroky. Chce to iba spoluprácu, bez ktorej manželstvo fungovať dlhodobo jednoducho nebude. 

Museli ste v manželstve popracovať na svojej povahe?

spolu hlasovalo 149 ľudí

áno
123
nie
26

- Najčítanejšie -