Presunúť na hlavný obsah

Rozhodla som sa ísť na svadbu svojho bývalého partnera: Dopadlo to úplne inak, ako som čakala!

Partnerské vzťahy

To, že sa so mnou môj ex po piatich rokoch vzťahu rozišiel, som nikdy reálne nepredýchala. Napriek tomu som predstierala, že som nad vecou a zostali sme priatelia.

Lukáš bol muž, na ktorého sa nedá zabudnúť. Mal všetko, čo som u partnera hľadala. Napriek tomu som mu ako partnerka pravdepodobne nestačila, keďže ma po rokoch opustil.

Čítajte aj: Jednu vec som počas života s partnerom podcenila: Nakoniec to už pre neho nemalo zmysel a odišiel

Rozchod s mojim bývalým partnerom som prežívala veľmi tažko. Keďže som rátala s tým, že sa raz vezmeme, bolo náročné sa cez to len tak zo dňa na deň preniesť. Napriek tomu Lukáš spravil toto rozhodnutie bez akéhokoľvek zaváhania. Dôvodom vraj bolo to, že ma prestal milovať a chce byť sám. Znelo mi to ako úplný nezmysel, napriek tomu som nič nemohla robiť. Nechala som ho ísť a po pár mesiacoch som sa od známej dozvedela, že sa s niekým stretáva. Dotyčná slečna bola môj opak. Kým ja som sa starala o jeho pohodlie, tentokrát sa karta otočila a on bol ten, ktorý robil všetko pre to, aby bola spokojná. Zistila som to cez spoločnú známu, ktorá mi povedala, že v minulosti nemala jeho nová partnerka problém randiť aj so staršími, hlavne zabezpečenými mužmi. Lukáš pochádzal z úspešnej rodiny a o peniaze nikdy núdzu nemal. Napriek tomu na mňa príliš nemíňal. Na novú partnerku však míňal bez zábran. Ich fotky z dovoleniek, prekvapenia a drahé dary boli súčasťou jeho aj jej profilu. Viem, že som to sledovať nemala, ale nedalo mi to. Po dlhšom čase sme na seba v obchode s Lukášom natrafili a zarozprávali sme sa na celú hodinu. Bol rád, že ma vidí a prekvapil ma pozvaním na drink. Nedomietla som a to bol moment, kedy sme si k sebe našli cestu ako kamaráti. Verila som, že z toho bude časom niečo viac, ale mýlila som sa.

Toto sa stalo

Hovoril mi o všetkom a vrcholom bolo, keď mi oznámil, že dotyčnú požiadal o ruku a o dva mesiace budú mať svadbu. Vraj je šťastný a preto nemá dôvod čakať. Bolo mi z nich zle, ale pozvanie na svadbu som neodmietla. V deň svadby som rozmýšľala nad tým, ako by som to celé zvrátila, ale na nič som neprišla. Obrad bol dokonalý a ja hlúpa som ho celý absolvovala až do konca. Nezostalo mi nič iné, len sa opiť a konečne sa nad minulosťou preniesť. Počas večernej oslavy prišiel za mnou skutočne atraktívny muž a požiadal ma o tanec. Zostala som v jeho spoločnosti až do úplného konca a nakoniec sme sa po niekoľkých stretnutiach dali dokopy. Nielen, že mi pomohol zabudnúť na bývalého, ale šokoval ma hlavne tým, že so mnou chcel byť dávno predtým, ako sme sa s Marekom dali dohromady. Bol to jeho kamarát zo zahraničia, ktorého som však počas vzťahu nikdy nestretla. Dnes verím tomu, že všetko má svoj zmysel a dôvod.

Prečítajte si: Stará mama mi pred svadbou prízvukovala dve veci: Už 10 rokov nám to vďaka nim s Patrikom funguje

Viete si predstaviť, že by ste prijali pozvanie na svadbu svojho bývalého partnera?

spolu hlasovalo 734 ľudí

áno
112
nie
622