Presunúť na hlavný obsah

Táto babička dokáže z cesta robiť malé zázraky: Jej torty si objednáva Jennifer Aniston, Angelina Jolie, či Eddie Murphy

Lifestyle

Túto babičku by ste si na ulici pravdepodobne nevšimli. No patrí medzi najlepšie cukrárky na svete. Jej torty sú výnimočné a údajne chutia ako ”malé kúsky neba”. V Hollywoode si jej vizitku podávajú všetky svetové celebrity.

Sylvia Weinstock pečie torty už  30 rokov. Jej klientami sú hviezdy svetového formátu, členovia kráľovských rodín, či najlepší módni návrhári. No tvrdí, že tortu upečie komukoľvek, kto sa u nej zastaví. Avšak podmienkou je, že si musí vybrať niečo špeciálne. Nielen vzhľad, ale aj kombinácie chutí. ”Viete, mňa také tie klasické torty nebavia. Odjakživa rada experimentuje, skúšam nové veci a inak tomu nie je ani pri pečení,” hovorí hviezdna cukrárka.

Z nevinného "hobby" slušný biznis

Začalo to ako nevinná záľuba. Sylviina rodina milovala lyžovanie a každý rok trávili vianočné sviatky niekde na horách. No keďže Sylvia nikdy na lyžiach nestála a ani to nechcela skúšať, vždy zostala doma a niečo pre svojich blízkych vypekala. 

Nebojí sa experimentovať

Začala kombinovať tie najbizardnejšie chute, ako je avokádo a čokoláda. Dokonca si vyrába dekorácie. Torty zdobí kvetmi, zlatom, či doma upečenými cukrovinkami. Dizajn kvetov si vymyslela sama. Všetko sa robí ručne a výroba jednej ruže zaberie aj týždeň. Je to hotová alchýmia. 

Rodina jej torty zbožňovala a boli nadšení, čo všetko sa dá z cesta vykúzliť. Nuž a chýr o perfektnej cukrárke sa šíril rýchlosťou svetla. Tak povediac, z večera do rána, sa z nej stala uznávaná Hollywoodska pekárka.

Celebrity ju milujú

Sylvia piekla pre senátora Kenedyho, herca Eddieho Murphyho, Jennifer Aniston, no a narodeninové oslavy detí Angeliny Jolie sa bez jej malých umeleckých diel nemôžu začať. Dokonca robila aj svadobnú tortu pre speváčku Mariah Carey. Jej výtvory  miluje takisto Robert de Niro. 

Ľudia majú radi Sylviine torty kvôli mnohým veciam. Sú krásne, chutné a majú dokonalý, avšak svojský dizajn. Silvia je perfekcionistka, no do každej jednej tortičky dáva kus seba a svojho srdca. A preto sú jej slávni klienti už roky verní. 

- Najčítanejšie -