Otehotnieť mi pomohla jediná vec: Ak túžite po bábätku, stačí urobiť jednu zásadnú zmenu!

Stať sa mamou, je túžbou väčšiny žien v istom veku. O to viac, ak sa nedarí. Ak je túžba príliš veľká, práve to môže byť kameňom úrazu.

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Monika sa s manželom pokúšali o dieťatko neuveriteľných sedem rokov. V snahe o vytúžené bábätko skúsili takmer všetko. Obaja zásadne zmenili celkový životný štýl, upravili si jedálniček a Monika sa začala venovať brušným tancom. Brala rôzne podporé vitamíny, no dve čiaročky na tehotenskom teste sa stále neukazovali. Každý mesiac neúspechu, brala ako osobnú prehru.

Neprehliadnite: Nedarí sa vám s partnerom otehotnieť? Vďaka tomuto zvýšite mužskú plodnosť

Začarovaný kruh

Vedela, že jej muž Patrik veľmi túži po bábätku a obdviňovala sa, že ako žena zlyhala. Psychicky bola absolútne na dne. Keďže umelé oplodnenie nechceli podstúpiť, poslednou možnosťou bola alternatívna medicína. Hoci na začiatku boli obaja veľmi skeptickí, povedali si, že už nemajú čo stratiť. Odborníci im odporúčali dve možnosti. Akupunktúru, alebo masáže na uvoľnenie lymfatického systému. Nakoľko má Monika panický strach z ihiel, voľba bola jasná. ”Sama seba som sa pýtala, ako mi môže nejaké masírovanie pomôcť k otehotneniu. V duchu som si hovorila, že už sme naozaj veľmi zúfalí, lebo za normálnych okolností, by som sa z takýchto vecí skôr smiala. Som totiž veľmi pragmaticky zmýšľajúci človek, takže toto bolo pre mňa absurdné.”

Musela prekonať samú seba

Monika prekonala presudky a začala pravidelne 2x do týždňa chodiť na rituálne masáže. Terapeutka sa pri nich snaží vždy pomocou bodového tlaku a svalového strečingu, o vyrovnanie disharmónie jednotlivých dráh v ľudskom tele. Pri masážach si pomáha aj rôznymi bylinkami a vôňami. Práve tie vnútorne "oživujú" a povzbudzujú. Navyše vôňe zvyšujú sebavedomie a pomáhajú odbúravať strach. A to je pri problémoch s otehotnením hlavný kameň úrazu.

V prehnanej snahe o počatie sa dokáže psychika ženy prestaviť tak, že sa absolútne vnútorne zablokuje,” hovorí Mgr. Martin Miler, klinický psychológ. Monika absolvovala sériu masáží počas 4 mesiacov. Sama sa začala cítiť akosi inak. ”Po každej masáži som bola oveľa pokojnejšia, uvoľnenejšia a časom aj vyrovnanejšia.” 

Stal sa zázrak

Osem rokov čakania, obáv, strachu a beznádeje, zrazu vystriedal absolútny pocit šťastia. Monika nemohla uveriť vlastným očiam, keď na tehotenskom teste uvidela dve čiarky. ”Až vtedy som si uvedomila, aká silná je psychika. Všetko je v našej hlave. Vo chvíli, keď som našla vnútorný pokoj, sa nám splnil sen.” 

Dokonca aj gynekológovia uznávajú masáže ako alternatívnu liečbu pri problémoch s otehotnením. Práve pri nich sa totiž dokáže psychika úplne odblokovať. A nakoľko má veľa žien problém navštíviť psychológa, práve toto môže byť cesta. 

Dnes je Monika je v 8 mesiaci tehotenstva a vytúženého dieťatka sa s manželom nevedia dočkať.

Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba