Letný koktejl plný vitamínov: Vytvorte si dokonalú chuť leta pomocou zázvoru a brusníc!

Prinášame vám jedinečný recept na zdravé smoothie, ktoré vám okrem skvelej chuti prinesie množstvo antioxidantov a vitamínov.

Zdroj: Profimedia

Vyskúšajte toto skvelé zázvorovo-brusnicové smoothie, ktoré si môžete pokojne urobiť ako letný osviežujúci nápoj. Ingrediencie obsiahnuté v tomto zdravom smoothie vám nielenže prinesú chuť leta, ale zároveň vám vytvoria obranyschopnosť a vy sa budete cítiť zdravo a sviežo.

Mohlo by vás zaujímať: Zlaté mlieko: Zázračný nočný nápoj, vďaka ktorému si upokojíte nervy a prekvapí aj inými zdravotnými benefitmi

Prísady

1,5 baby karotka
1 šalátová uhorka – nakrájaná
1/4 šálky brusníc
2 pomaranče – olúpané
1/2 zázvoru - olúpaný 
1 polievková lyžica chia semien
1/2 šálky vody
1 šálka ľadu

Postup

Brusnice majú vysoké množstvo antioxidantov a sú bohaté na vitamíny C,E a zároveň sú plné vlákniny. So šťavnatými brusnicami, pikantným zázvorom a sladkými pomarančmi sa tento smoothie skrátka nedá pokaziť a obsah vitamínov v ňom vám dodá množstvo energie. Zázvor pridáva nielen dokonalú korenistú chuť, ale je taktiež skvelá na zmiernenie tráviacich ťažkostí a posilnenie imunity. Chia semená poskytujú štruktúru podobnú brusnicovej omáčke a pridajú vášmu telu množstvo zdravých tukov a bielkovín. 

Inšpirujte sa: Svieže smoothie na každý deň: 7-dňový raňajkový plán, po ktorom sa budete cítiť plní energie!

Prajeme dobrú chuť!

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba