Presunúť na hlavný obsah

Výnimočné slovenské zastúpenie v New Yorku: Slovak Fashion Night 2017 predstaví Slovensko vo veľkom štýle

Móda

Už o necelé dva týždne, 9. septembra 2017 o 20.00 hod. sa zíde v Crowne Plaza Times Square v New Yorku elita módneho sveta na slávny newyorský týždeň módy. Tentoraz nebudú chýbať ani slovenskí módni dizajnéri a umelci.

Módnu prehliadku pod názvom Slovak Fashion Night 2017 nazvali americkí spoluorganizátori z Couture Fashion Weeku Blue Danube Romance. Vybrali si mladé talenty zo Slovenska, ale aj etablovaných umelcov. Slovenské módne tradície bude reprezentovať projekt Party v 21. storočí, ktorý predstaví skvosty slávnostných historických svadobných odevov. Zuzana Senášiová, Lubo Szabo, Katarina Chabrečeková a maliarka Sarah I. Avni nafotili a vytvorili limitovanú kolekciu vzácnych historických doplnkov. 

Prečítajte si aj: Známe Slovenky, ktoré obľubujú tradičné slovenské motívy: Prvky folklóru využili aj na bežné outfity!

Našu novú modernú tvorbu budú zastupovať víťazka súťaže Nové tváre módnej scény Veronika Kopálová v spojení s umeleckými šperkami Matúša Kissa a extravagantná fotografka a dizajnérka Laura Sporerová, ktorá chce zdvihnúť zo stoličiek Newyorčanov svojimi divokými a šokujúcimi kreáciami plnými inovatívnych nápadov.

Etablovaná slovenská dizajnérka Rebecca Justh známa odvážnými modelmi, prináša do New Yorku kolekciu vytvorenú kombináciou hodvábu a skla. Bonbónikom prehliadky na slávnom Couture Fashion móle v Crowne Plaza Times Square bude teatrálne vystúpenie novej módnej značky Plezuro. Chcú upútať extravagantými outfitmi z operného a divadelného sveta.

Slovak Fashion Night 2017, ktorý organizuje slovensko - americká Nadácia +421 Foundation v spolupráci s Generálnym konzulátom v New Yorku, bude plná histórie, našich tradícií, ale aj slovenského novátorstva, supermoderného dizajnu a módnej tvorby. Za mladých talentovaných spevákov vystúpi Peter Forest Farkašovský, ktorý premiérovo zaspieva nové autorské skladby.

Mohlo by vás zaujímať: Najzaujímavejšie outfity z fashion weeku v New Yorku: V módnych štýloch preferovali odtiene béžovej

Topmodelkou, ktorá bude reprezentovať krásu Sloveniek bude úradujúca Miss Universe Zuzana Kollárová. Záujem o Slovak Fashion Night je obrovský. Je to poprvýkrát v histórii, keď sa naši umelci predstavia na newyorskom týždni módy v takej silnej zostave. “Kultúra je najlepší marketingový nástroj, ktorý má každá krajina k dispozícii, treba ho už len správne využiť “, hovorí prezidentka americkej pobočky Nadácie +421 Foundation Eva Staron z New Yorku. 

- Najčítanejšie -