Presunúť na hlavný obsah

Dospievajúci syn vykričal pred celou rodinou niečo, za čo som sa hanbila: Hoci na to nemal právo, mal pravdu

Sex a vzťahy

Niekedy vám práve deti vedia otvoriť oči tak ako nikto. Tak veľmi som sa sklamala, že som samu seba presvedčila o tom, že správanie k svojmu synovi naozaj nepreháňam.

Prvé sklamanie od otca svojho dieťaťa

Vierka (37) sa nikdy nevydala, hoci je matkou 17-ročného syna Mateja. S jeho otcom prežila len krátky flirt a dokonca ani netušila, že bol v tom čase ženatý. Keď sa to dozvedela, bola nahnevaná a veľmi zahanbená. O dieťati budúcemu otcovi však povedala, pretože hoci ho viac nechcela vidieť, vedela, že bez peňazí na dieťa od neho to sama nezvládne. Hoci jej teda po celé roky na chlapca prispieval, nikdy sa nechcel s ním stretnúť. To bolo jej prvé sklamanie. 

Mohlo by vás zaujímať: Vo výchove  svojej jedinej dcéry som urobila túto nesprávnu vec: Kvôli tomu má dnes pocit, že sa svet točí len okolo nej

Druhé sklamanie, po ktorom dala mužom zbohom

Hoci bola Viera sklamaná z jej prvého a doposiaľ jediného vzťahu, ktorý prežila s Matejovým otcom, po čase, keď syn začal chodiť do školy a ona už bola zabehnutá v práci, sa predsa len odhodlala k novému vzťahu. Bol ním jej kolega z firmy, kde obaja pracovali na rovnakom oddelení. Začalo sa to postupne, Robo ju pomaly dobíjal a ona sa začala nádejať, že má o ňu naozajstný záujem. „Tak som sa rozhodla dať tomu vzťahu šancu. Avšak potom, čo sme spolu prežili pár pekných chvíľ a naozaj skvelého sexu, ktorý mi už chýbal, mi oznámil, že so mnou končí a vracia sa  k bývalej priateľke. To bolo sklamanie, po ktorom som si už povedala, že nedovolím žiadnemu chlapovi, aby sa ku mne priblížil,“ objasňuje Viera. 

Všetku svoju lásku nasmerovala na syna 

No počas nasledujúcich rokov sa Viera až nenormálne upnula na svojho jediného syna, ktorému od vtedy podriaďovala všetko. „Rozhodla som sa, že svoj život podriadim jeho šťastiu a úspechu v živote. Obraňovala som ho, ochraňovala, usmerňovala v tom, čo má chcieť, akú školu má ísť študovať, dokonca som mu hovorila, akých kamarátov môže k nám priviesť. S odstupom času viem, že to bolo odo mňa priam choré. Nedala som mu ani dýchať a on sa mi vo všetkom bez reptania podriaďoval. Dokonca som kvôli nemu odmietala akékoľvek mužské návrhy, ktoré prišli po Róbertovi,“ prezrádza ďalej.

Čítajte tiež: Matka vždy uprednostňovala moju sestru: Tá jej nakoniec urobila takúto hanbu, no matka ju ešte prekonala

Nečakané slová z úst jej milovaného syna 

Raz sa však stalo niečo, čo ju prinútilo čeliť problému, do ktorého dostala seba aj syna svojou prehnanou oddanosťou k nemu. „Mali sme rodinnú oslavu na počesť jeho 18-tych narodenín a okrem mojich rodičov tak bola aj sestra s rodinou. Matej nečakane prišiel aj so svojou priateľkou, o ktorej som doposiaľ nič nevedela. Bola som doslova v šoku a napokon som zo seba dostala len to, že toto je rodinná oslava a cudzí ľudia na nej nemajú čo robiť. Na to mi Matej povedal niečo na čo nikdy nezabudnem, ale mal pravdu... Vraj sa mám začať konečne starať o svoj život a prestať mu diktovať ako má žiť ten svoj. Vraj nemôže za to, že som si pokazila život sama a teraz kazím ten jeho...,“ opakuje jeho slová naša čitateľka. 

Neprehliadnite: Moja vlastná sestra ma vtiahla do svojho nepodareného vzťahu a urobila zo mňa tú najhoršiu

Hoci jeho slová Vieru boleli a strápnili ju pred rodinou, asi to potrebovala počuť a to priamo z úst syna. Matej sa jej prišiel neskôr ospravedlniť a veľa vecí si povedali. Nakoniec aj Viera usúdila, že ho viac nemôže dusiť svojou láskou. Ale predovšetkým musí začať konečne žiť svoj život, hoci by sa sklamala ešte veľakrát.