Presunúť na hlavný obsah

Princ William a vojvodkyňa Kate prežívajú jedno z najšťastnejších období: Čoskoro sa stanú trojnásobnými rodičmi!

Feminity

Britská monarchia má veľkú radosť z najnovšej správy azda najobľúbenjšieho kráľovského páru. K štvorčlennej rodinke onedlho pribudne ďalšie bábätko. A mnohí si kladú otázku: Prečo? Pritom dôvod je úplne jednoduchý.

Od obdobia kedy v roku 2011 celý svet so zatajeným dychom sledoval svadbu britského princa Williama a vojvodkyne Cathrine Middleton ubehlo veľa času. Samotná Kate si získala takmer okamžite srdcia ľudí a každý deň dokazuje, že je nielen očarujúca, láskavá, ale aj veľmi múdra, spravodlivá a rodina je pre ňu všetkým. Manželia sa stali rodičmi šesťročného princa Georga a rozkošnej dvojročnej princezničky Charlotte. 

Kate sa netajila tým, že túži po veľkej rodine a ďalšiemu dieťatku sa vôbec nebránia. A jej túžba má už dnes reálne kontúry. „Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge s veľkou radosťou oznamujú, že očakávajú svoje tretie dieťa,” píše sa v oficiálnom vyjadrení kensingtonského paláca. Tretí potomok Williama a Kate by mal byť v nástupníckej línii na trón piatym v poradí. 

Mnohí ľudia si kladú otázku, prečo ďalšie bábätko v tak krátkom časovom období. A pritom odpoveď je úplne prostá. Princ William sa už viackrát vyjadril, že si svoj život bez brata nevie predstaviť. Od malička bol totiž konfrontovaný kráľovskými povinnosťami a jediný, kto ho vedel pochopiť bol práve Harry. Jednoducho rodina je rodina. Tú vám nenahradí ani tisíc kamarátov, či známych. Preto chce, aby jeho deti mali vždy pri sebe čo najbližšieho človeka. Malý George a Charlotte si skvele rozumejú. A kráľovský pár sa netají tým, že nechcú medzi deťmi veľké vekové rozdiely. Navyše kráľovna Alžběta II je z tejto správy absolútne nadšená. Všetky jej deti majú totiž len dvoch potomkov. Ktovie, možno sa William a Kate rozhodli ísť práve v stopách kráľovnej, ktorá je štvornásobnou mamou. 

Kate však rovnako ako pri predchádzajúcich dvoch tehotenstvách, trpí silnými rannými nevoľnosťami. Očakávané bábätko by sa malo kráľovskému páru narodiť už začiatkom roka 2018. Uvidíme, či k súrodencom pribudne budúci princ alebo princezná.

- Najčítanejšie -