Dokáže spln ovplyvniť vašu náladu alebo je to len mýtus? Výsledok vás naozaj prekvapí!

Myšlienka, že úplný mesiac alebo tzv. spln je spojený so zlou náladou, násilím či námesačnosťou je starým tvrdením, ktoré sa koluje z generácie na generáciu. Podľa starých filozofov mesiac ovplyvňuje ľudské správanie a zdravie svojím gravitačným ťahom telesných tekutín. Ako je to však v skutočnosti?

Vplyv mesiaca na ženskú silu a jej nálady môže byť naozaj šokujúci

Vplyv mesiaca na ženskú silu a jej nálady môže byť naozaj šokujúci

Zdroj: Profimedia

Zamýšľali ste sa niekedy nad skutočnosťou, že vaše telo, pocity, myšlienky či nálady sú v období splnu akési rozdielne a vaša osoba sa mení k nepoznaniu? Čo zapríčiňujú zmeny v lunárnom kalendári v súvislosti s vaším telom a čím by ste sa mali riadiť pri úplnom zatmení či naopak splne mesiaca? Prečítajte si pár bodov, ktoré vám odhalia skutočnosť o vplyve mesiaca na vašu náladu.

Prečítajte si aj: Podľa znamenia horoskopu zistíte, kto si čo o vás myslí: Váhy sú na tom najlepšie, Škorpión vidí na každom chyby!

Ženská sila a Mesiac

Nuž, je známe, že Mesiac má vplyv na príliv a jeho fázy sa zhodujú s mnohými biologickými rytmami živočíšneho, rastlinného a ľudského života. Mesačný 29-denný cyklus je skutočne v súlade s priemerným menštruačným cyklom a tak v tejto informácii ľudia odjakživa hľadali spojitosť. Dá sa však táto informácia považovať za fakt alebo sme sa stali len obeťami ďalších mýtov?

Vplyv moderného života 

Je pravda, že súvislosť medzi lunárnym kalendárom a mesačným cyklom každej ženy má prepojenie. Avšak v dôsledku účinku umelých hormónov, nesprávneho životného štýlu a zle spracovaných potravín už ženy nemôžu byť v súlade s prirodzeným poriadkom vecí. Ženy zostávajú imúnne voči efektu, ktorý lunárne cykly môžu mať na ich vlastné mesačné obdobia. V preklade to znamená, že čím ďalej sa tento efekt neprejavuje na moderných ženách a dôvodom sú najmä vonkajšie faktory moderného života, ktoré tento jav ovplyvňujú.

Zlá nálada

Vedci skúmali tieto a iné lunárne pojmy a opakovane ich odhalili. Nedokázali dokázať žiadne spojenie medzi fázami mesiaca a bizarným, násilným alebo zlým správaním, rôznymi zdravotnými problémami alebo ťažkosťami. A ako vám to povedal ktorýkoľvek fyzik, gravitačná ťahová vlna mesiaca na ľuďoch je prakticky nulová. Mesiac síce ovplyvňuje príliv v mori či oceáne, ale nie v našich telách. 

Spln a zmena nálady

Aj keď nie je vedecky dokázané či potvrdené, žeby spln či iná zmena mesiaca ovplyvňovala našu náladu, predsa sa nájdu jedinci, ktorí si stoja za svojím. Aj medzi vami sú určite ľudia s vlastnou skúsenosťou, že pri úplnom mesiaci sa vaša vnútorná nálada zmení na nepoznanie a váš mozog reaguje precitlivene či podráždene. 

Problém so spánkom

V súvislosti s týmto efektom môže byť spojený aj fakt, že viacerí z vás majú počas týchto zmien Mesiaca problém zaspať či uvoľniť svoje telo. Dôvodov môže byť hneď niekoľko a vo všeobecnosti platí, že čím senzitívnejší človek ste, tým viac sa vás vplyv lunárneho kalendára dotkne.

Čím sa treba riadiť

Spln je časom, kedy by ste sa mali viac zamyslieť nad tým, čo v živote máte a prehodnotiť dôležité aspekty vášho života, najmä čo sa týka vzťahov. Môže to byť inšpiratívny čas, najmä pre tvorivých ľudí, kedy môžete formulovať myšlienky, ktoré nemusia byť pripravené na realizáciu, ale sú napriek tomu dôležité pre vašu budúcnosť. Stanovte si ciele ohľadom vašej kariéry či rodiny a zamyslite sa nad smerom, akým sa uberá vaša blízka budúcnosť. Tento čas vám pomôže lepšie pochopiť a prehĺbiť vaše pocity a vy v tom budete mať zrazu jasno.

Inšpirujte sa: Týchto 6 vecí nás na mužoch odpudzuje najviac! Posledný bod signalizuje nevyzretého chlapa

Čo spôsobí zatmenie?

Ak naopak dôjde k zatmeniu Mesiaca, tlak a emócie sa zvýšia a vaša nálada dostáva potrebný adrenaín. V tejto dobe existuje veľmi tenká hranica medzi vzrušením a úzkosťou a môžeme sa cítiť, že nie ste vo svojej koži. Je dôležité si však uvedomiť, že tento stav a pocit rýchlo prejde a vy sa budete cítiť normálne ako predtým. Nepripúšťajte si vplyv mesiaca na váš aktuálny stav, pretože tieto javy sú veľmi neobjektívne vzhľadom na danú situáciu. Využite ich skôr na zamyslenie sa nad vlastným životom, než na skúmanie svojej osobnosti a zlej stránky.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba