Presunúť na hlavný obsah

O tejto superpotravine ste určite ešte nepočuli: Práve tento malý zázrak sa postará o zdravie vašej pleti

Zdravie

Tento takzvaný indický egreš síce u nás nie je ešte natoľko známy, jeho blahodárne účinky sú však nepopierateľné.

Názov „Božské ovocie“ dostalo právom

Táto malá zelená bobuľka nie je len tak niečím obyčajným. Samo o sebe sa totiž amalaki vyznačuje nepopierateľne vysokým obsahom vitamínu C a antioxidantov až do takej miery, že sa v ayurvédskej medicíne už po stáročia používa ako prvý a najúčinnejší prostriedok na udržanie stáleho zdravia, celkovú regeneráciu organizmu a dosiahnutie dlhovekosti.

Nenechajte si ujsť: Vieme, ktorý bylinkový čaj pomôže vášmu organizmu: Vyliečte svoje vnútro vďaka tejto zázračnej rastline!

Tento malý zázrak totiž obsahuje toľko vitamínu C v 100 gramoch, ako 2 kilá pomarančov. A práve ten je nevyhnutný pre každého človeka, v prípade choroby ani nehovoriac. Jeho príjmom predídete možným infekciám či celkovej slabosti a únave. Ba čo viac, amalaki je  i neprehliadnuteľným zdrojom zinku a vitamínov skupiny B.

Jasnejšia pleť tak jednoducho

O amalaki sa väčšinou hovorí hlavne v súvislosti s dosiahnutím zdravej, krásnej a žiarivej pokožky. Práve jeho obsah antioxidantov, ktoré bránia bunkovému starnutiu, dodáva pleti elasticitu a zabraňuje jej vysúšaniu. Navyše je úžasným pomocníkom pri odstraňovaní toxínov z tela, a teda i z pokožky. Stačí, ak si zopár sušených kúskov necháte v noci vylúhovať vo vode a ráno si v nej poriadne umyjete tvár.

Inšpirujte sa: Čo sa stane s vaším telom, ak budete pravidelne piť chlorellu? Morské riasy a ich vplyv na ľudský organizmus

Netreba zabúdať na obličky

Hlavne vďaka vysokému obsahu vitamínu C, je tento indický egreš ako stvorený na ochranu zdravia vašich močových ciest. Hlavne ľudia náchylní na podobné problémy by mali vyskúšať jeho prírodnú silu. Baktérie v močovom mechúre nenávidia kyslé prostredie, o ktoré sa amalaki hravo postará. Ako prevencia či prípadná prvá pomoc naozaj nepozná konkurenciu.

Prečítajte si aj: Najbohatšie potraviny na vlákninu: Keď začleníte do jedálnička toto, vaše telo prejde očistou

Konzumovať sa dá naozaj rôzne

Samotné amalaki je v obchodoch často veľmi ťažko dostupné, hlavne ak ho hľadáte v podobe čerstvého ovocia. Aj preto je vhodnou alternatívou jeho sušená verzia, ktorá je dostupná i v našich obchodoch a je rovnako zdraviu prospešná. Nebojte sa vyskúšať toto síce kyslé, no o to zdravšie neznáme ovocie. Zaručene budete prekvapený jeho skvelým vplyvom na váš organizmus.

- Najčítanejšie -