Presunúť na hlavný obsah

Prečo by ste sa mali obklopovať múdrejšími ľuďmi: Toto základné pravidlo vám môže zmeniť kariéru!

Kariéra

Zdá sa, že z času na čas smerujeme k našim komfortným zónam a jedným z najjednoduchších spôsobov, ako tam zostať, je tráviť čas s ľuďmi, ktorí sú rovnako ako my. Ak chcete predsa len zmeniť svoj postoj k životu a napredovať novým smerom, mali by ste sa začať stretávať s ľuďmi, ktorí sú viac menej múdrejší ako vy. Tu je päť dôvodov prečo!

Ak patríte k typom ľuďom, ktorí sa stretávajú s rovnakými ľuďmi po celý život, môže sa stať, že váš osobnostný rast bude postupne stagnovať. Títo ľudia s vami súhlasia, myslia ako vy a majú podobné stanovisko k životným otázkam. Zatiaľ čo sa zdá, že toto uľahčuje váš život, opak je pravdou.

Mohlo by vás zaujímať: Diagnóza nespokojnosť: Prečo si stále mnohé myslíme, že sme obeťami nepriazne osudu?

Zmena

Trávenie času s ľuďmi, ako ste vy, vám bráni v raste a jedinou cestou ako sa toho zbaviť je začať tráviť čas s osobami, ktoré môžu mať pre váš kariérny či osobný rast akýsi prínos. Aj keď sa môžete spočiatku cítiť menej komfortne, stretávanie sa s múdrejšími ľuďmi bude mať v konečnom dôsledku pre vás tie najväčšie benefity.  Múdrejší ľudia spôsobia vo vašom živote zmenu, ktorá nebude spočiatku viditeľná, no s odstupom času si všimnete jej obrovské výhody. 

Rozdielne zmýšľanie

Ľudia, ktorí sú takpovediac múdrejší od vás, môžu byť tou najlepšou lekciou do vášho života. Predstavte si, že všetky ich myšlienky a životné postoje sa nalepia aj na vás a vy zrazu začnete rozmýšľať úplne iným spôsobom, ako doteraz. Je prirodzené, že v spoločnosti múdrejších ľudí sa aj vy budete chcieť dostať na ich úroveň a vaše ambície sa zrazu stanú oveľa väčšími. Či už ide o postup v práci, doplnkové vzdelanie alebo rozšírenie vašich obzorov, všetko zrazu nadobudne nový zmysel.

Iné záujmy

Zatiaľ čo ste sa doteraz stretávali s priateľmi v bare či na káve, s novou partiou to bude o trochu inom. Predstavte si pravidelnú návštevu galérií, besiedok či večierkov, kde môžete stretnúť množstvo kontaktov, ktoré by sa vám v budúcnosti mohli naozaj zísť. Rozšírte skupinu svojich priateľov o vysoko inteligentných jedincov a trávte s nimi svoj voľný čas. Verte či nie, ale táto forma voľného času bude pre váš budúci rozvoj len tým najlepším rozhodnutím.

Urobíte lepšie rozhodnutia

Mať okolo seba ľudí, ktorí sú schopní vidieť situácie z mnohých rôznych uhlov, vám pomáha získať úplnejší a jasnejší obraz, z ktorého môžete prijímať lepšie rozhodnutia o vašej budúcnosti. Uvedomte si, že vo vašom okolí potrebujete ľudí, ktorí budú silní v oblastiach, ktoré sú pre vás slabou stránkou. To vám pomôže vytvoriť silný základ a motiváciu pre lepšie rozhodnutia a plány.

Inšpirujte sa: 7 dôvodov, prečo by ste svojmu dieťaťu nemali dávať odmalička všetko: Šiesty bod by ste určite zažiť nechceli

Životná výzva

Trávenie času s múdrejšími osobami vás donúti zamyslieť sa and svojím doterajším životom a nakopne vás to niečo zmeniť. Medzi najhoršie vlastnosti ľudí patrí práve pohodlnosť, ktorá spôsobuje stagnovanie. Nedovoľte, aby sa vo vás zlomil pocit pohodlia a uspokojenia. Vysoko inteligentní ľudia vás svojimi životnými postojmi a zmýšľaním inšpirujú k lepším výkonom v práci či nastavení si svojich osobných životných výziev. Či už tomu veríte alebo nie, mať vo svojom okruhu múdrejších ľudí vám môže zmeniť celú kariéru.

- Najčítanejšie -