Presunúť na hlavný obsah

Muži akoby zabudli byť gentlemanmi: Práve toto môže za fakt, že nám pred očami lenivejú

Zábava

Nadávame na mužov a ich novodobú pohodlnosť. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, z čoho vôbec pramení?

Čo ak na vine nie sú oni

Muži 21. storočia sa už na prvý pohľad odlišujú od svojich predchodcov, na ktorých boli odjakživa zvyknuté naše mamy či babičky. Už dávno nenaháňajú ženy po poliach, nezahľadia sa do jednej a neodpočítavajú dni, kým skončí ich vojenská služba, aby sa konečne mohli vidieť so svojou láskou a už vôbec si nepýtajú povolenie na sobáš. Aspoň nie také, ktoré by v skutočnosti zmenilo niečo na fakte, že si svoju vyvolenú aj tak vezmú.

Inšpirujte sa: Akými vlastnosťami disponuje sebavedomá žena? Bod 7 by si mala zapamätať každá z vás!

A my ženy si často myslíme, že do svojej lenivosti jednoducho dorástli. Čo ak to tak ale v skutočnosti nie je?

Kam až siaha ženská samostatnosť

Nielen muži, ale i ženy sa neuveriteľne zmenili. Vieme, čo potrebujeme, máme schopnosť zarobiť takmer rovnako veľa ako samotní muži, chceme byť samostanté a nezávislé a vo všetkých oblastiach života dokazujeme, ako dokonale sa o seba vieme postarať. Na jednej strane sme sa nikdy predtým nemali lepšie, na strane druhej však narážame na jeden zásadný problém. Naša samostatnosť odstavuje mužov na druhú kolaj.

Nenechajte si ujsť: Návod na šťastný vzťah naozaj existuje: Odborníci tvrdia, že sa stačí držať týchto štyroch bodov

Ak sa dokážeme o seba postarať samé, zaplatiť si v podniku drink a zvládneme si vziať i hypotéku, akú úlohu v našom živote zohrávajú oni a prečo by sa vôbec mali snažiť? Veď predsa stačí, aby urobili to minimum, ktorým sa nám dostanú do nohavičiek a o ostatné sa silné ženy postarajú samé. Tajomstvom už totiž nie je ani to, že sex potrebujeme rovnako ako oni, takže je len otázkou času, kedy nás dostanú do postele. A keďže aj to sme im urobili oveľa jednoduchšie ako v minulosti, prečo vôbec by pri jednej žene zostávali, keď je na ulici toľko ďalších?

Mohlo by vás zaujímať: Viete, kedy je správny čas na zmenu? Vďaka týmto krokom zvládnete osobný reštart bez problémov

Všetko je len o prístupe

Nikto netvrdí, že ženská emancipácia je zlá. Práve naopak. Je nevyhnutnou súčasťou vývoja a množstvo situácií si ju nevyhnutne vyžaduje. Všetko má však svoje hranice, a preto by sme mužov mali nechať byť mužmi. Nech bojujú, snažia sa, nedostanú všetko na tanieri a bez úsilia. Áno, je pekné, keď sa žena dokáže o seba postarať sama a nepotrebuje po svojom boku muža. Gentlemani však nevymrú len vtedy, ak ich aj napriek tomu, že ich už po svojom boku existenčne nepotrebujeme, budeme stále chcieť. Len tak sa z nich totiž nestanú vypočítaví lenivci.

Nechajte si preto pri najbližšej príležitosti bez výčitiek zaplatiť, vstúpte do reštaurácie až po tom, čo vám otvorí dvere a aj keď sa o pavúka na stene viete postarať aj sama, zavolajte si na pomoc svojho vyvoleného. Muži milujú pocit, že ich potrebujeme, tak prečo im ho občas neposkytnúť?

Neprehliadnite: Päť klamstiev, ktoré hovorí každá žena: Toto sú veci, čo nemyslíme úprimne

Aj vy si myslíte, že za mužskú lenivosť môžu čiastočne ženy?

spolu hlasovalo 121 ľudí

Áno
103
Nie
18

- Najčítanejšie -