Presunúť na hlavný obsah

Cviky pre krajšie ženské telo: Takto dosiahnete štíhlejšie nohy a zbavíte sa tuku na vnútorných stehnách!

Fitness

Štíhle nôžky sú krásne nôžky, a preto tiež väčšina z vás žien rieši, ako zoštíhliť vnútornú stranu stehien, aby sme mohli nosiť sukne a krátke šortky. S týmto tréningom tie štíhle nôžky môžete získať.

Chce to čas

Vnútorná strana stehien je jednou z najproblematickejších partií, ktoré máme. Ak chcete nohy zoštíhliť, tak sa musíte v prvom rade zbaviť prebytočného tuku, ktorý vám v tejto partii leží. Takže ako inak, než správne stravovanie, dostatok kardia a hlavne pravidelne! Vytvarovať nohy je beh na dlhšiu trať, ale nič nie je nemožné.

Prečítajte si: Ketónová diéta: Jedna z najlepších diét na okamžité chudnutie spočíva v takomto jedálničku

Chce to strečing

Na vnútornej strane stehien máte logicky tiež svaly, ktoré však nechcete posilňovať, ale len naťahovať a spevniť. Preto pri posilňovaní vnútornej strany stehien nepoužívajte závažie, ale snažte sa maximalizovať rozsah pohybu. Opäť musíte byť trpezlivé, pretože svaly musíte naťahovať postupne, aby ste si neublížili. Sledujte reakciu svojho tela, a ak pocítite náznak bolesti, tak väčší rozsah už nevykonávajte. Ale žiadny strach, časom zvládnete ďaleko viac.

Aké cviky fungujú?

Kmity v sumo drepe

Široko sa rozkročíte a prejdete do sumo drepu. Kolená sa snažte tlačiť, čo najďalej od seba, podsadíte panvu a začnete kmitať hore a dole. Kmitajú iba v rozsahu pár centimetrov a stále pravidelne dýchajte.
Opakujte v 3 kolách po 30 opakovaní.

Zdvíhanie vnútorných nôh

Ľahnute si na bok, pokrčete hornú nohu a spodnú natiahnite. Pomalým pohybom zdvihnite spodnú nohu a kmitajte hore a dole. Nezabúdajte pravidelne dýchať. Vykonávajte určené opakovanie a nohy vymeňte.
Opakujte v 3 kolách po 20 opakovaní.

Úkrok a sumo drep

Postavte sa rovno, urobte krok do strany a plynule prejdite do sumo drepu. Snažte sa dať kolená, čo najviac od seba, ale tak, aby nešli pred špičku. Pri pohybe dole sa nadychujte a pri pohybe späť vydychujte. Vykonajte určené opakovanie a strany vymeňte.
Opakujte v 3 kolách po 10 opakovaní.

Neprehliadnite: VIDEO: Najlepší cvik na chudnutie z pohľadu fitness trénera: Cvikov na brucho je veľa, dôležitá je však jedna vec

Nožnice v ľahu

Ľahnite si na zem, zdvihnite nohy a s výdychom čo najviac roztiahnite nohy, ale iba tak, aby boli nohy neustále napnuté. Chvíľu vydržte a s nádychom dajte k sebe a mierne prekrížte.
Opakujte v 3 kolách po 20 opakovaní.

Výpady do strany

Postavte sa rovno, urobte ľavou nohou úkrok do strany a pokrčte ľavú nohu, aby konečná pozícia bola vo výpade. Výpad vykonávajte s nádychom a pri návrate do rovnej pozície vydychujte. Strany pravidelne striedajte.
Opakujehte v 3 kolách po 20 opakovaní.

- Najčítanejšie -