Presunúť na hlavný obsah

Zázračný med: 5 spôsobov ako ho využiť pre krajšiu pokožku a štíhlejšie telo

Zdravie

Med je skutočne malý, prírodný zázrak. Výborný je nielen a suchú a problematickú pokožku, ale môže vám pomôcť aj k štíhlejšej postave, krajším vlasom, či skvelej detoxikácii oragnizmu. Nechajte sa inšpirovať našimi skvelými, medovými tipmi pre krásu!

Prečítajte si: Na túto diétu nedá známa mama dvoch detí dopustiť: Za dokonalé telo vďačí najmä jedálničku

1. Vynikajúca pleťová maska

Máte suchú pokožku, či sklony k akné? Práve med vám môže pomocť. Nielenže totiž dokonale hydratuje pleť, ale ak si pripravíte špeciálnu medovú masku, dosiahnete aj výborný protizápalový efekt. Stačí keď zmiešate dve lyžice medu, ¼ lyžičky škorice, kvapku levanduľového oleja a samy uvidíte ten rozdiel. Už po mesačnej kúre sa zápaly na pleti úplne eliminujú a vaša pokožka bude pevnejšia a oveľa žiarivejšia.

2. Dokonalý elixír pre suché vlasy

Redukuje vypadávanie vlasov, zabraňuje tvorbe lupín a hydratuje vlasovú pokožku. Môžete ho votrieť aj do končekov, aby neboli suché a polámané. Kombinácia medu s čistým bielym jogurtom, je zase skvelou maskou na kučeravé vlasy. Dodá im potrebné živiny a vráti stratený lesk. Med je naozaj veľmi všestranný pomocník pri kráse. 

3. Hodvábne jemná pokožka

Ak túžite po jemnej pokožke, skúste medový peeling. Stačí ak zmiešate med s morskou soľou a túto zmes si nanesiete na celé telo. Po tom, ako ho rozotriete po pokožke, nechajte ho ešte 5 minút pôsobiť. Hodvábne hladkú a hebkú pokožku dosiahnete, ak si peeling robíte minimálne dvakrát do mesiaca.

4. Skvelá postava do pár týždňov

Med sa často označuje za malý zázrak, pretože vyživuje nielen pokožku a vlasy, ale dokáže vám pomôcť aj s nadbytočnými kilami. Obsahuje totiž látky, ktoré majú priaznivý vplyv na pokles hmotnosti. Stačí ak si každý deň zmiešate čajovú lyžičku medu, so štipkou kurkumy a citrónovou šťavou. Tento nápoj má v sebe dôležité antioxidanty, ktoré pomáhajú odstraňovať voľné radikály poškodzujúce bunky v tele a zároveň skvele pôsobia na znižovanie hmotnosti. Okrem toho má med antivirotické účinky a ničí zárodky hubových infekcií.  

5. Balzam na pery

Suché pery vám poďakujú i za medovú kúru. Ak ich máte popraskané, naneste si na ne tenkú vrstvu medu a nechajte ho pár minút pôsobiť. Vďaka tomu sa vaše pery prekrvia a odstránia sa z nich odumreté kožné bunky. Med je totiž vynikajúcim zdrojom vitamínov, minerálov a aminokyselín. Čo poviete, jednoduchšie to už ani nemôže byť!

Prečítajte si: Začala som si s mužom krátko po rozvode: Svojho nového partnera som si v hlave zamenila s bývalým manželom

- Najčítanejšie -