Presunúť na hlavný obsah

Lymfodrenážna masáž dokáže skutočné zázraky: Aj pri takýchto problémoch vie neuveriteľne pomôcť

Krása

Niektoré problémy sa dajú odstrániť len za pomoci jednoduchej masáže.

Jednoduchá masáž odstráni veľa problémov

Veľa z nás v súčasnosti trpí problémami s lymfatickým systémom, trápia nás opuchy a nedostatočné prekrvenie končatín. Podobné ťažkosti však dokáže vyriešiť lymfodrenážna masáž. Priaznivo pôsobí na náš lympfatický systém, keďže odvodní a zrýchli tok takzvanej lymfy.

Inšpirujte sa: Uvoľňujúce masáže, ktoré by ste si mali dopriať v tomto ročnom období: Prinášame vám tie najlepšie z nich!

Tá totiž z tela odvádza škodliviny, avšak jej tok je závislý od pohybu, ktorého ak nemáme dosť, jej cirkulácia nie je dostatočná a dochádza k zadržiavaniu vody v tele. A práve toto sa dá jednoducho odbúrať profesionálnou masážou.

Jej hlavnými výhodami sú podľa masérky Veroniky Haraslínovej z Xoxo Body&Mind samotné odvodnenie, detoxikácia tela, zvýšenie imunity, celkové odľahčenie organizmu, a čo viac, i anticelulitídny účinok.

Je vhodná takmer pre každého

Treba však upozorniť na to, že aj napriek svojm priaznivým účinkom, nie je lymfodrenážna masáž vhodná úplne pre všetkých. Onkologický pacienti, ľudia s akútnym zápalom či vysokým krvným tlakom by sa mali, podľa Veroniky, radšej masáži vyhnúť. Dôležité je však aj jej pravideľné opakovanie. Aby mala vôbec nejaký účinok, treba absolvovať minimálne 10 sedení, a to dvakrát týždenne.

Nenechajte si ujsť: VIDEO: Rituálna masáž podľa štyroch elementov: Má detoxikačné účinky a dokáže rozpustiť lymfy

- Najčítanejšie -