Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie interiérové trendy pre rok 2018: Poradíme vám, čo je IN a čo definitívne OUT!

Bývanie

Či sa už chystáte renovovať, zariadiť svoj nový príbytok alebo len dokúpiť pár interiérových doplnkov, mali by ste vedieť, čo je moderné v roku 2018 a čo sa zo sveta interiérového dizajnu naopak vytratilo. Nechajte sa inšpirovať týmito bodmi.

Zariaďovanie interiéru je považované za dôležitú súčasť v živote každého z nás. Samozrejme, že sa nájdu aj jedinci, ktorí nemajú vzťah k dizajnu či skrášľovaniu príbytku a potom sú tu tí, ktorí sú tým doslova posadnutí. My v redakcii by sme sa zaradili skôr do tej druhej skupiny a preto vám s radosťou prinášame interiérové trendy pre rok 2018. 

Mohlo by vás zaujímať: Kúpeľňové nápady pre všetkých milovníkov minimalizmu: Tieto detaily vás zaručene nadchnú!

Prírodný luxus

Keďže sa náš život stáva hektickým a závislým od technológií, naša túžba znovu sa pripojiť k prírode a vrátiť sa k jednoduchšiemu spôsobu života sa odrazí v dizajne a štýle našich domovov. Organické materiály a tradičné remeselné výrobky budú naďalej získavať dynamiku a tzv. „prírodný luxus“ je považovaný za veľký trend tohto roka. 

Krása v nedokonalosti

Jedným z najväčších trendových tipov pre rok 2018 je starostlivosť o produkty, ktoré súvisia so starodávnou japonskou filozofiou, ktorá spočíva v nájdení krásy v nedokonalostiach. Opotrebované či zničené predmety znovu zlepíte či opravíte a dodáte im tak celkom nový šmrnc. Tieto detaily sa skutočne stávajú atraktívnejšími a zaujímavejšími, pretože odhaľujú nové vrstvy, prasknuté efekty či farby.

Tmavé drevo

Na rozdiel od škandinávskeho štýlu, ktorý bol populárny v posledných rokoch sa vracia na scénu tmavé drevo. Tónované mramorové efekty či jednoduchosť tmavého dreva a jeho odtieňov prináša množstvo inšpiratívnych nápadov, ako ho môžete využiť vo vašom interiéri. Tento trend považuje za prevratný a veľmi odvážny.

Inšpirujte sa: Aj v zime môžu váš interiér zdobiť kvety: Inšpirujte sa výberom tých najkrajších voňavých dekorácií na zimné obdobie

OUT

Metalické odlesky

Meď a metalické odlesky boli populárne viac ako päť rokov a ich využitie v interiéri si zaslúži obrovské uznanie. Aj tento trend však dosiahol svoj najväčší vrchol a v roku 2018 sa z neho stáva skôr prežitok. Predpokladá sa, že kovové detaily v spojení s interiérovým dizajnom nevymiznú úplne, ale dôraz sa bude dávať skôr na strieborné odlesky.

Pudrová ružová

Zatiaľ čo ružová posadnutosť interiéru pokračuje, považujeme to za rýchlo kvasený trend, ktorý nebude trvať večne. Pudrová ružová vyzerá elegantne so zlatom, odtieňmi šedej a korálovými kombináciami, ale vo výslednom efekte pôsobí veľmi preplácane. Neodporúčame investovať do veľkých kusov nábytku v tejto farbe, pretože by ste sa tohto odtieňu mohli veľmi rýchlo presýtiť.

- Najčítanejšie -