Presunúť na hlavný obsah

Lekcie z lásky, ktoré vám môže dať len starší muž: Pre toto je pre mladú ženu vraj tým najlepším odrazovým mostíkom

Sex a vzťahy

Vzťah mladá žena, starší muž, je kombinácia, ktorej nepredpovedajú práve najlepší happyend. Či už to vyjde alebo nie, žena, ktorá takýto vzťah zažila, len málokedy ľutuje. Toto sú jej dôvody...

Lekcia trpezlivosti

Mladosť so sebou prináša netrpezlivosť. Dokonca by sme smelo mohli medzi tieto spojenia dať aj znamienko rovná sa. Avšak treba podotknúť aj to, že táto netrpezlivosť sa oveľa viac prejavuje u mladých mužov než mladých žien. Starší muž dá mladej žene presne to, čo potrebuje hneď na úvod svojho milostného života. Nemá sa kam ponáhľať, pretože rokmi sa naučil, že na všetko existuje ten správny čas a v živote si treba vychutnávať práve okamihy. 

Mohlo by vás zaujímať: Tento vekový rozdiel medzi partnermi je čoraz populárnejší: Aký by mal byť ideál podľa psychológa?

Lekcia vernosti

Väčšina žien, ktoré ulovia staršieho muža, sa nemusí báť postrachu každého vzťahu, čiže nevery zo strany partnera. Nemôžeme hádzať do jedného vreca, ale faktom je, že starší muž si vás vie oveľa viac vážiť. Keďže už rokmi nazbieral skúsenosti a stretol mnoho žien, v mladosti sa vybúril a vďaka tomu vie, čo u ženy hľadá a čo nie. Takže ak stále s vami zotrváva, nemusíte sa obávať, že premýšľa nad nejakou peknou čašníčkou vo vašom obľúbenom podniku, ktorá na neho robí zakaždým veľké oči.  Samozrejme, že vieme, že sa hovorí o tzv. kríze stredného veku, ale to skôr platí pre tých, ktorí sú síce v strednom veku, ale aj  v dlhoročnom manželstve, ktoré má svoje vlastné problémy. Takže strach nie je v tomto prípade na mieste.

Čítajte tiež: Priority muža po 40-tke: Budete prekvapené, čo všetko vám môže do života starší partnr priniesť

Lekcia tolerantnosti

Mladí ľudia majú potrebu svojich partnerov prevychovávať, pretvárať na svoj obraz. Je to predovšetkým v dôsledku toho, že sami často nevedia, čo chcú, tak skúšajú. Možno pre to sú stále nespokojní, nevedia sa naučiť tolerovať partnera takého aký je, a potom často opúšťajú. Starší muž už má jasno v tom, akého partnera chce po svojom boku, preto nemá potrebu vás meniť alebo tlačiť do niečoho, čo samy nechcete. Jednoducho vás toleruje takú, aká ste. Práve naopak, môže vám pomôcť osobnostne rásť. 

Lekcia rozvahy

S rozvahou ide ruka v ruke aj múdrosť, preto môžeme túto lekciu nazvať aj lekciou z inteligencie. Úprimne, keby sme nazreli do hlavy mladého muža a porovnali by sme to s myšlienkami a vedomosťami, ktorými oplýva starší muž, jednoznačne vieme, ktorý by bol naším favoritom čo sa týka predstavy príjemne stráveného večera. So starnutím logicky prichádza aj viac životných skúseností, tým aj viac životných múdrostí, ktoré staršieho muža vyformovali do podoby, v akej nás od začiatku priťahoval. 

Neprehliadnite: Ako poznačí ženu detstvo bez otca? Úprimná spoveď dvoch žien, ktoré našli "náhradu" vo svojich starších partneroch

Kúzlo staršieho muža spočíva teda v kombinácii týchto, ale aj mnohých ďalších vlastností. Preto je také ťažké pre mladú ženu mu odolať, ale naopak, také ľahké sa mu poddať a odovzdať. 

A čo vy? Mali ste alebo práve ste vo vzťahu so starším mužom? 

Súhlasíte s naším názorom, že starší muž je pre mladú ženu veľkým prínosom čo sa týka vzťahov?

spolu hlasovalo 943 ľudí

Áno
823
Nie
120

- Najčítanejšie -