Presunúť na hlavný obsah

Viete, čo dokáže modrá farba s vaším príbytkom? Inšpirujte sa týmto štýlovými interiérmi

Bývanie

Elegantné a moderné interiéry, ktoré spája jedna spoločná vec. Všetky z nich v sebe ukrývajú silu kúzelnej modrej farby. Pýtate sa, v čom je táto farba výnimočná? Nechajte sa prekvapiť.

Ani tie najdrahšie bytové doplnky či luxusné zariadenie vám nepomôže k tomu, aby ste si z vášho príbytku vytvorili akúsi oázu pokoja. Potrebujete nato čosi viac, ako len nezmyselné míňanie peňazí na ten najmodernejší interiér. To ako vnímame priestor bytu v nás zanecháva určité pocity a náladu, preto je dôležité aby ste pri zariaďovaní vášho interiéru kládli dôraz na farby. Jednou za najideálnejších volieb sú odtiene modrej, ktoré vo vás vzbudia pocit spokojnosti a šťastia.

Mohlo by vás zaujímať: Interiér s nádychom francúzskej elegancie: Môžete si ju vytvoriť aj vďaka správne zvoleným detailom!

Nádych modrej

Nemusíte si namaľovať celú obývačku namodro, aby ste splnili aktuálne trendy v bývaní a dokonca si nemusíte kúpiť ani nový koberec či gauč. Stačí ak sa zameriate na bytové doplnky, ktoré sú taktiež dôležitou súčasťou celého priestoru. Stavte na detaily, akými je obraz či štýlové závesy a dodajte vášmu bytu jemný nádych modrej.

Rôzne podoby

Modrá farba patrí k obľúbeným odtieňom, ktoré môžete využiť pri zariaďovaní vášho príbytku. Či už stavíte na jemnú modrú alebo jej výraznejšie obmeny, stále si zachová svoju nenásilnú a elegantnú podobu. Tento odtieň si zamilujete vďaka jeho pozitívnym a upokojujúcim vibráciám. 

Originálne nápady

Keďže modrá farba dokáže zmeniť vnímanie človeka a privodiť mu spokojnú a dobrú náladu, začala sa v interiéroch využívať čoraz častejšie. Medzi originálne inšpirácie zaraďujeme modrú kuchyňu, ktorá dodá celému priestoru akýsi celkom iný rozmer. Trúfli by ste si na tento odvážny prvok?

Ako pri mori

Vytvorte si oázu pokoja vo vašej spálni použitím správne zvoleným doplnkov a detailov. Modro biele závesy s ornamentom, modrá lampa či vankúše v tomto odtieni vo vás budú vyvolávať pocit šťastia. Navyše sa interiér vašej spálne premení na presvetlený priestor a vy sa budete cítiť ako na dovolenke.

Inšpirjte sa: Štýlové boxy a koše do domácnosti: Skryte (ne)potrebné veci do takýchto pôsobivých dekorácií

Všetko je to o detailoch

Rovnako ako aj v móde aj v interiérovom dizajne a zariaďovaní príbytku uprednostňujeme minimalizmus. Priestranné byty či domy majú skvelý potenciál, ale ak ich prepcháte zbytočne veľa vecami, efekt sa vytratí. Inšpirujte sa preto jednoduchým a nenáročným štýlom, kde dominujú prírodné materiály a odtiene krémovej či modrej. Výsledok bude stáť zato!

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus