Presunúť na hlavný obsah

Jarná očista organizmu s jednoduchým týždňovým plánom: Podľa tohto potravinového zoznamu detoxikujete telo

Chudnutie a diéty

Obnovte svoj systém prírodným detoxikačným plánom, ktorý nakopne vaše telo a zároveň vám dodá krásu a nezameniteľnú energiu. Nielenže si prežiarite unavenú pleť, zlepšite trávenie a nakopnete metabolizmus. Výhodou tohto týždňového detoxikačného plánu je aj redukcia váhy, čo poteší najmä dámy.

Zatiaľ čo táto jarná očista tela môže vyzerať ako diéta, opak je pravdou. Účelom tohto detoxu je najmä  odobrať záťaž z orgánov, ktoré detoxikujú telo a súčasne podporujú a zlepšujú jeho výkon.  Postupujte podľa tohto bezpečného očistného rituálu a zbavte sa nahromadených škodlivín, ktoré napadli vaše črevá, obličky a pečeň.

Mohlo by vás zaujímať: 5-dňový detox podľa Emily Ratajkowski: Takto dosiahnete dokonalú postavu a žiarivú pleť

Začíname!

Skontrolujte svoj kalendár a označte si týždeň, kedy máte voľno od náročných termínov v práci či dôležitých udalostí, ktoré by mohli vykoľajiť váš detox. Medzi tieto udalosti patria napríklad svadby, narodeniny alebo špeciálne spoločenské stretnutia. Niektorí ľudia môžu v prvých dňoch detoxikačnej fázy očakávať "čistiacu" reakciu vrátane bolesti hlavy alebo voľných pohybov čriev. Je to spôsobené náhlym odčerpaním určitých potravín, ale tieto príznaky by mali ustúpiť po 24 až 48 hodinách.

Zakázané „ovocie“

Alkohol
Cukor, med (umelé sladidlá)
Káva

Potraviny, ktoré si môžete vychutnať

Všetky druhy čerstvého ovocia
Čerstvá zelenina
Ryby
Ľahké červené mäso
Strukoviny (fazuľa, cícer, šošovica)
Vajíčka
Olivový olej 
Nesolené mandle, vlašské orechy a kešu
Sezamové, tekvicové a slnečnicové semená
Zelený, biely a slabý čierny čaj 
Voda (3 litre denne)

Inšpirujte sa: Stredomorská diéta na udržanie 1200 kalórií denne: Inšpirujte sa jej jedálničkom, ktorý vypracoval odborník

Tipy na zdokonalenie vašej očisty

Cvičenie

Počas detoxu sa snažte cvičiť jednu hodinu denne. Cvičenie je niečo, čo vás donúti k pohybu a dvihne váš tep. Odporúčame staviť na miernejšie formy pohybu, ako napríklad joga, prechádzky do kopca či ľahký beh.  Tieto cvičenia zvyšujú prietok lymfy a cirkuláciu, aby mohlo vaše telo vypudiť toxíny.

Myseľ

Okrem potravinovej očisty a pravidelného cvičenia by ste mali detoxikovať aj vašu myseľ, ktorá je neustále zaplavená množstvami myšlienok. Zamerajte sa na dýchacie cvičenia, či počúvanie relaxačnej huby a už po prvých minútach budete cítiť, že vaša myseľ sa postupne prečisťuje.

Pokožka

Pokožka je najväčším orgánom, cez ktorý sa vylučujú všetky škodlivé látky z tela von. Preto je veľmi dôležité podporiť cirkuláciu vašej pokožky a zvýšiť jej detoxikáciu pomocou jednoduchého rituálu. Pred sprchovaním si svoje telo prekrvíte suchou kefou či špongiou na umývanie tela. Po tomto procese nezabudnite striedať teplú a studenú vodu a užívajte si pocit napnutej a rozžiarenej pokožky.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe