Presunúť na hlavný obsah

Sarah Jessica Parker sa od postavy Carrie Bradshaw naučila jednu vec: Toto by si mala osvojiť každá zrelá žena

Zahraničné celebrity

Aj keď sa táto elegantná herečka už niekoľkokrát nechala počuť na tému jej absolútnej odlišnosti od postavy, ktorú v Sexe v meste stvárnila, jedno si z Carrie predsa len vzala.

Tajomná ženskosť ako zbraň

Sarah Jessica Parker  je v skutočnom živote mama troch detí a po svojom boku má už dlhé roky milujúceho manžela Matthewa Brodericka, takže má od seriálovej, beznádejne zamilovanej Carrie naozaj ďaleko. Na druhej strane si aj napriek každodenným ťažkostiam, ktoré jej vžitie sa do myšlienok hlavnej postavy spôsobovalo, dokázala z dlhých rokov natáčania vziať niečo, na čo nikdy nezabudne.

Náhrdelník ako spomienka

Sama totiž tvrdí že i keď natáčanie sprevádzalo veľa dobrého aj zlého a občas prežívala veľmi náročné dni, na jednu vec nezabudne a má ju doteraz odloženú. Náhrdelník s nápisom Carrie, ktorý pre hlavnú hrdinku symbolizoval slobodu a nespútanú ženskosť. Práve tá zosobňovala Carrie ako takú a jej nezávislosť, ktorá ju robila výnimočnou. Možno aj preto je na konci seriálu tak vykolajená zo straty tohto vzácneho talizmanu, pretože ním stratila aj samú seba a až vtedy si uveodmila, čo je v živote skutočne dôležité.

Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvá príťažlivosti Carrie Bradshaw, ktoré sa od nej môžeme učiť: Pre toto bola pre pána Božského stále nedobytná

A presne to si k srdcu aj dlhé roky po natáčaní berie aj samotná Sarah. Možno totiž s hlavnou hrdinkou žijú úplne odlišné životy, jedno majú spoločné. Obe bojujú za nezávislosť, osobitosť a vieru v seba samú, ktorú Sarah náhrdelník z nakrúcania ešte aj teraz pripomína.

Choďte si svojou cestou, aj keď nevyšliapanou

Preto aj napriek tomu, že občas herečka mala problém s tým, vžiť sa do zmýšľania slobodnej a prelietavej Carrie, ktorá až chorobne verí na šťastie a pravú lásku, jej sebavedomie a osobitosť boli tým, čo na svojej postave doteraz zbožňuje a snaží sa aplikovať aj vo svojom vlastnom živote.

Inšpirujte sa: Najkrajšie myšlienky zo seriálu Sex v meste, v ktorých sa nájde každá žena: Tieto sme si zapamätali najviac!

Každá sme možno iná, no jedno máme spoločné. Ženskú silu a volu prekonávať prekážky, ktorú nám nikto nevezme. Vždy sa na ceste nejaké objavia, niekedy ich bude menej, inokedy viac, no práve nezávislá a silná žena dokáže s nadhľadom a správnym postojom prekonať všetko.  Niektoré si to potrebujeme pripomínať každý deň pohľadom na náhrdelník, iné svojím konaním, no isté je jedno. Každá to v sebe máme, len sa treba lepšie pozrieť.

- Najčítanejšie -