Presunúť na hlavný obsah

Nechcela som ho opustiť, no mala som to urobiť už dávno: Až po tom, čo sa stalo toto, som si konečne zbalila kufre

Partnerské vzťahy

Jeden moment niekedy postačí na to, aby sme si uvedomili, že je čas odísť nadobro.

„To, že Tomáš nie je ten pravý, mi došlo už celkom skoro. Vlastne, aby som bola presná, chvíľku po svadbe.“ vysvetľuje Viktória, ktorá sa kvôli svojej vlastnej hlúposti ocitla v nefungujúcom vzťahu, z ktorého len ťažko bolo nejaké východisko. Verila totiž, že sa všetkom časom nejak vyrieši a zakaždým, keď už veci vyzerali skutočne na spadnutie, premenila ich na poslednú šancu.

Mohlo by vás zaujímať: Spoznajte muža, ktorého sa oplatí udržať: Týchto 6 vecí robia len tí, ktorým na vás záleží

„Pán Dokonalý sa časom stal niečím, čomu som sa v prípade vzťahov chcela vyhnúť celý život. Nebolo to o tom, že by bol nezodpovedný alebo by sa nesprával ako skutočný muž, to nie. Kvôli svojej práci a honbe za peniazmi však mňa a moje potreby odsúval úplne do úzadia. V práci bol neuveriteľne dlho, keby sme spolu nebývali, možno by som ho skoro nikdy nevídala. Takmer každý pracovný deň si ľahol ku mne do postele až po polnoci. Bez vysvetlenia, bez rozhovoru. Kvôli nášmu manželstvu som sa však rozhodla, že to nebudem riešiť aspoň dovtedy, kým to nebude vyslovene nutné. Ten čas však nakoniec nastal.“ opisuje Viktória udalosti, ktoré viedli k jej ráznemu rozhodnutiu so všetkým skoncovať.

„Nevyčítala som mu nič, nechcela som provokovať. Navonok sme totiž vyzerali ako dokonalý pár, priateľky mi závideli prepych, v ktorom žijeme a ak by som sa priznala, v podstate by som potvrdila svoje zlyhanie. Pred sebou aj pred okolím, a to som si nevedela predstaviť. Radšej som bola ochotná žiť v klamstve, pokým to pôjde. Začala som premýšľať pragmaticky a napadlo mi, že by možno naše manželstvo zachránilo dieťa. Veď to predsa nemusí byť až taký zlý nápad. Nový život možno určitým spôsobom znovu vráti iskru do nášho nudného a stereotypného vzťahu a rovnako tak prinúti Tomáša byť o niečo viac doma.“ to si aspoň Viktória myslela.

Nenechajte si ujsť: Keď sme sa stretli, sľuboval mi aj nemožné: Až po dvoch rokoch vzťahu som podľa tohto zistila, že ma len zavádzal

Skutočnosť však bola šokujúca

„Keď som mu raz v sobotu večer náhodou medzi rečou povedala, že by som chcela dieťa, jeho reakciu som skutočne nečakala. V jeho pohľade som nezaregistrovala ani kúsok nadšenia či úžasu. Privítala ma len absolútna rezignácia, chvíľka ticha a následne krutá pravda. Vraj si dieťa nemôžeme dovoliť. Nie kvôli peniazom, to vôbec nie. On však na niečo podobné nemá čas. Nemá sa kedy venovať dieťaťu a tobôž nie v takom pracovnom nasadení, v akom žije teraz. Rozumie, že ja by som sa asi rada niečím zamestnala, no ak to má byť práve náš potomok, nech s ním nerátam.“ spomína Viktória.

Tomáš jej vlastne na rovinu povedal, že je pre neho prioritou hlavne jeho práca a nič na tom nemieni meniť. Ani teraz, ani v blízkej budúcnosti. To, čo cíti alebo prežíva Viktória, ho trápilo skutočne najmenej.  A vtedy si konečne uvedomila, že to inak nebude. Muž, ktorého milovala sa premenil na workoholika a ich vzťah bol už dávno minulosťou, či si to priznala alebo nie. Ako však stála pred ním a snažila sa spracovať jeho odpoveď, odrazu vedela, že musí odísť. Hneď, inak sa neudrží a ukáže mu, ako veľmi jej ublížil. A takú radosť mu nedopraje.

Prečítajte si aj: Odmietla som jej ísť za družičku: Dlhé roky sme sa nevideli a potom mi to takto oplatila

Keď je v stávke vlastné šťastie

Viktória nie je jediná, komu sa stala podobná vec. Slepo veriť svojim očakávaniam a myslieť si, že sa celý život bude vyvíjať od nich, je naivné a naozaj hlúpe. Ešte hlúpejšie však je, ak nie sme kvôli sebe schopné opustiť vzťah, ktorý nás vyslovene ničí a očakávame, že sa niekedy niečo zmení.

- Najčítanejšie -