Presunúť na hlavný obsah

6 zdravých čajov, ktoré by ste mali zaradiť do svojho každodenného rituálu: Tieto z nich dokážu liečiť

Zdravie

Zdravé čaje, ktoré svojimi účinkami dokážu bojovať proti nepríjemnej chorobe, vírusom či bacilom. Naučte sa účinky týchto elixírov zdravia a majte ich po ruke vždy, keď vás zasiahne nepríjemná chrípka či iné ochorenie.

Trend bylinkových čajov sa v poslednej dobe poriadne rozrástol a ľudia nedajú dopustiť na ich pozitívne zdravotné účinky. Je však dôležité vedieť, ktoré z nich obsahujú zázračné antioxidačné a protizápalové látky a budú vedieť zdraviť aj váš organizmus. My vám to radi prezradíme!

Prečítajte si aj: Medovka s materinou dúškou, mätou a levandulou: Uvoľňuje telo a zbavuje črevá škodlivých toxínov!

Ibištekový čaj

Čaj z Ibišteka sa okrem svojej odvážnej farby a jedinečnej chuti ponúka kvôli pozitívnym zdravotným vlastnostiam. Nielenže má antivírusové účinky, ale jeho odvar pomôže aj pri prvých príznakoch chrípky. Pomáha znižovať krvný tlak a tiež stres, preto sa odporúča piť pracujúcim ľuďom, ktorí potrebujú zrelaxovať.

Echinacea čaj

Bylinky kvetu Echinacey purpurovej sa považujú za veľmi účinný liek v boji proti nachladeniu či horúčke. Tento čaj dokáže podporiť imunitný systém a pomáha telu bojovať proti infekciám a vírusom.  Tento horúci nápoj upokojí aj vaše boľavé hrdlo a odporúča sa piť najmä pri začínajúcich symptónoch nachladenia. 

Rooibos

Čaj, ktorý lieči. Aj pod týmto pseudonymom poznáme zázračný čaj Rooibos, ktorý prináša zdravé účinky pre ľudský organizmus. Okrem toho, že dokáže znižovať zápal buniek je skvelou prevenciou proti rednutiu kostí. Obsiahnuté látky v tomto čaji totiž dokážu posilňovať kosti človeka a dodávať im silu a pružnosť. Jeho pravidelným pitím si zaručene zlepšíte svoj zdravotný stav.

Citrónový balzamový čaj

Citrónový balzamový čaj je určený najmä pre ľudí trpiacimi srdcovými ochoreniami či duševnými poklesmi. Jeho odvar dokáže vyrovnať hladinu cholesterolu v krvi a taktiež podporiť dobrú náladu a vyrovnanosť.  Je dobrým prínosom pre fyzické aj duševné zdravie človeka a vy by ste ho zaručene mali zaradiť do vášho jedálnička. 

Čaj z ruže

Čaj vyrobený z kvetu ruže má v sebe vysoký obsah vitamínu C a tiež prospešné rastlinné zlúčeniny. Silné protizápalové schopnosti dokážu vyliečiť reumu a preto si ho obľúbili najmä starší ľudia so sklonom k týmto typom ochorení. Čaj z ruže sa taktiež využíva v kozmetickom priemysle, na redukovanie vrások a vypnutie pleti.

Mohlo by vás zaujímať: Najzdravšia potravina sveta - cesnak: Chráni pečeň, čistí steny ciev od odpadu a veľa ďalšieho!

Zázvorový čaj

V našom rebríčku zdravých čajov nesmie chýbať ani starý dobrý zázvorový čaj, ktorý je považovaný za akýsi elixír zdravia. Antibiotické látky obsiahnuté v tomto čaji sú ideálnou zmesou pre začínajúcu chrípku, prechladnutie či horúčku. Už jeden hrnček tohto teplého nápoja dokáže zatočiť s nepríjemnými vírusmi a dostať vás späť do formy.

- Najčítanejšie -