Presunúť na hlavný obsah

Tieto 4 veci naučia deti len starí rodičia: Práve toto je dôvod, prečo by s nimi mali tráviť viac času

Feminity

Starí rodičia sú pre deti nenahraditeľní a majú v ich živote veľmi dôležitú úlohu. Práve preto by mali vaše ratolesti s nimi tráviť naozaj veľa času už od útleho veku. Sú totiž veci, ktoré ich naučia len oni.

Mohlo by vás zaujímať: Bratova milenka nám zničila rodinu: Jej správanie takto poznačilo našu budúcnosť

Úlohou starých rodičov nie je deti vychovávať, ale poskytnúť im podporu, lásku a zasvätiť ich do svojich skúseností. Pozrite sa spolu s nami, ktoré veci vaše ratolesti najlepšie naučia práve babka s dedkom. 

1. Majú životné skúsenosti a rady na rozdávanie

Starí rodičia zažili v živote naozaj viac ako my a všetky svoje cenné rady, skúsenosti a zážitky môžu svojim vnúčatám odovzdať. A to je skutočný poklad. Deti milujú počúvať príbehy o tom, ako sa kedysi žilo, ako ľudia trávili čas, čo varili, robili. Väčšinou majú starí rodičia fantastické historky, ktoré deti zbožňujú. Nie je nad to mať citlivú starú mamu a odvážneho starého otca. Pre deti sú práve oni skutočnými hrdinami.  

2. Učia deti prijať sa presne také, aké sú

Starí rodičia majú jednu skvelú vlastnosť. Vôbec deti nehodnotia, ale prijímajú ich také, aké sú. Zatiaľ čo rodičia neustále drobcov usmerňujú, chcú od nich za každých okolností skvelé výkony v škole, či športoch, starí rodičia tieto požiadaky nemajú. Preto k nim deti majú často veľmi otvorený vzťah. 

3. Poskytujú deťom iný pohľad na život

Práve generačný rozdiel spôsobuje, že starí rodičia majú na veci iný názor ako rodičia drobcov. Často a radi sa vracajú k tradíciám, lokálnym veciam, zasväcujú najmenších do všetkého, čo bolo pre nich v živote veľmi dôležité a podstatné. Ukazujú im naše kultúrne bohatstvo, naše korene.  

4. Naučia ich pokore a láskavejšiemu prístupu k životu

Babka s dedkom majú k drobcom láskavejší prístup, sú oveľa pokojnejší, vyrovnanejší a majú už menej stresu ako rodičia. Tí neustále riešia nielen problémy v práci, doma, chcú mať všetko pod kontrolou. Starí rodičia sú trpezlivejší, nekričia na deti, veci im dôslednejšie vysvetľujú, nemajú problém im odpovedať dookola na zvedavé otázky. Dokážu ich tak skutočne naučiť pokore a trpezlivosti. Deťom starí rodičia nielen obohatia život o krásne spomienky, ale aj o ďalšie vzory správania. A to je nenahraditeľné. 

Neprehliadnite: Priťahoval ma sestrin priateľ: Začal so mnou flirtovať, preto som sa začala správať iracionálne

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus