Presunúť na hlavný obsah

Zahviezdite v posilňovni: Inšpirujte sa tými najštýlovejšími účesmi na cvičenie

Zahraničné celebrity

Nedáte dopustiť na krásne funkčné legíny s modernou potlačou, používate iba tie najlepšie jóga podložky, ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo so svojimi vlasmi, ak sa chytáte cvičiť? Či už do posilňovne alebo na beh do prírody, máme pre Vás zaručene tie najlepšie tipy a triky!

Tie naše neposlušné vlasy. Že ste si to niekedy povedali aj vy sama? Pri aktívnom pohybe jednoducho neznesieme, aby nám padali do tváre a šteklili nám líca. Dĺžka nerozhoduje, dôležité je, aby zostali na svojom mieste, zafixované a nevyrušovali nás padajúce pramienky. Výber účesu by sme preto nemali podceňovať. Musíme nielen rešpektovať samotnú textúru našich vlasov, ale aj ich poddajnosť a schopnosť zostať na nami zvolenom mieste.

Prečítajte si tiež: Líčenie pre zvodné ryšavky: Inšpirujte sa lookmi od svetoznámych vizážistov!

Na krátke vlasy rozhodne s gélom!

Ak máte kratšie vlasy, asi poznáte to neustále naťahovanie sa s nimi. Kde tu vždy vykukne pramienok, ktorý by mal byť niekde úplne inde. Samozrejme, nie je ani dobré, dávať vlasom zabrať tak ako nášmu telu a preto neodporúčame množstvo sponiek a gumičiek. Nepotrebujete, aby vás po cvičení bolela aj pokožka hlavy, ktorú by ste takýmto spôsobom ťahali. Krátke vlasy preto zafixujte gélom a vytvorte si tzv. mokrý look. Hodí sa skvelo na vykonávanie akejkoľvek športovej aktivity, pretože vlasy zostanú na svojom mieste a vám pridajú na štýlovosti!

Podobnú obmenu môžete skúsiť aj na dlhších vlasoch. V tom prípade stačí zafixovať vrchnú časť vlasov. Spodné dlhšie konce môžete nechať voľne viať a takto si osvojiť look odviazanej bojovníčky.

Pletieš, pletiem, pletieme

Veľkým hitom v oblasti vlasovej úpravy sa rozhodne stali aj zapletané vrkôčiky. Môžete ich efektívne využiť viacerými spôsobmi. Ak máte ofinu, neváhajte ju zapliesť nabok. Takýmto malým vynálezom sa zbavíte jej neustáleho padania do tváre.

Keď máte pred cvičením chvíľku času vyhradenú práve na svoju úpravu, zvoľte zapletanie po celej dĺžke vlasov. Takýmto spôsobom určite ohúrite celú posilňovňu či plaváreň. Nielenže je toto stylovanie neskutočne sexi, je aj praktické. Malou čerešničkou na torte vie byť potom výsledný efekt, keď si vlasy rozpletiete. Stačí pár strekov laku na vlasy pri korienkoch a máte na svete krásne bohatú kučeravú hrivu. 

Klasika, ktorá nikdy nezomrie!

Obyčajný vrkoč? Na cvičenie? Jednoznačne! Ak sa v týchto jarných dňoch rozhodnete cvičiť vonku, pridajte k nemu aj štýlovú šiltačku. Je to možno staré dobré klišé, avšak videli ste niekedy niečo pohodlnejšie a praktickejšie ako túto slávnu dvojkombináciu?

Mohlo by Vás zaujímať: Sexi Khloe Karadashian: Táto kráska nedá dopustiť na populárny doplnok, akým sa ženy teraz najviac pýšia

Na zahodenie nie je rozhodne ani drdol. Takýto účes sa ľahšie tvorí z polodlhých a dlhých vlasov, pretože tie sa ľahšie fixujú pod gumičku. Pre očarujúci drdol postupujte nasledovne: zo svojich vlasov si vytvorte obyčajný vysoký vrkoč, ktorý nazývame aj konským vrkočom. Vlasy následne obmotajte okolo seba pri vrcholku vrkoča a zafixujte druhou gumičkou. Ak by ste chceli, pre istotu je možné použiť aj kúsok gélu na vlasy. Ten efektívne uhladí vlasy okolo čela a zanechá vašu tvár úplne pripravenú na plnohodnotné cvičenie.

- Najčítanejšie -