Presunúť na hlavný obsah

Fitnes rutina, na ktorú nedajú dopustiť svetové modelky: Zamilujete si ju aj vy?

Fitness

Prinášame vám 5 najúčinnejších a najefektívnejších cvičení, ktoré sa objavujú v tréningovej rutine každej modelky. Inšpirujte sa ich pohybovými aktivitami a zakomponujte ich aj do vášho cvičebného plánu.

Postavu snov by chcela docieliť azda každá z nás a často krát nevieme ako.  Pritom je to tak jednoduché! Nepotrebujete osobného trénera, ani permanentku do fitnes centra. Jediné čo budete potrebovať je pevná vôľa a precíznosť v tréningu. Inšpirujte sa tréningovou rutinou svetových modeliek, ktoré nedajú dopustiť na tieto pohybové aktivity. 

Mohlo by vás zaujímať: Odbúrajte tuky čo najefektívnejšie: Je pre vás lepší silový tréning na chudnutie ako kardio?

Beh je dôležitý

Ubezpečujeme vás, že všetky modelky bez ohľadu na vek či váhu sa snažia udržať fit formou behu. Práve ten je jediným a najúčinnejším spaľovačom tukov v ich tréningovom programe. Stačí vám 30 minút denne a  kardiovaskulárny systém vám pomôže udržať štíhlu líniu a spevnené telo. Skvelým tipom je mixovať beh na páse s behom v prírode.

Skoky cez švihadlo

Väčšina modeliek sa zameriava na partie zadku, bokov a stehien. Táto patria tela je typickým ženským problémom aj u bežných dám a preto sa s týmito cvičeniami rýchlo stotožníte. Séria cvikov supermodeliek sa zakladá na skokoch cez švihadlo, ktoré s pribúdajúcimi tréningami zvyšujú intenzitu. Naučte sa základné skoky a potom skúšajte aj dvojitú verziu, ktorá je náročnejšia.

Vytvarované nohy

Na dokonalo vypracované nohy zakomponujte do vašej tréningovej rutiny výkopy. Tie sú síce veľmi nenáročným, no zato účinným cvičením v snahe dosiahnuť čo najefektívnejší a najrýchlejší výsledok.  20 výkopov na jednu nohu po 3 série a to isté zopakovať na druhú nohu. To je presné znenie tréningovej rutiny super modeliek.

Zadok bez pomarančovej kože

Ľahnite si na zem a nohy pokrčte v kolenách tak, aby vytvorili pravý uhol. Medzi kolená si dajte menšiu loptu, ktorú budete tlakom stláčať. Následne dvíhajte panvu smerom nahor a opakujte 20 krát. Tento cvik je skvelým pomocníkom pri tvarovaní vášho dokonalého zadku a zároveň má pozitívne výsledky v snahe odstrániť nepríjemnú celulitídu. 

Inšpirujte sa: Dá sa reálne schudnúť s poruchou funkcie štítnej žľazy? Slová fitness trénera upozorňujú na tieto suroviny

Spevnené prsia

Na spevnené prsia vám postačia 2 malé činky alebo fľaše naplnené vodou. Postavte sa vzpriamene a a ruky dvihnite nad seba. Následne upažte a kmitajte malými krúživými pohybmi. Týmto pohybom posilňujete nielen svoje paže, ale aj prsné svalstvo, ktoré sa rýchlo vyformuje a spevní. 

- Najčítanejšie -