Presunúť na hlavný obsah

Prečo nemáte lesklé vlasy? Vyhnite sa týmto zlozvykom a premeňte ich na pravú korunu krásy

Krása

Problémy s vlasmi má asi každá žena. Niekedy sú príliš jemné, inokedy veľmi nepoddajné a ťažké. Ako sa však vysporiadať s najväčším ženským problémom a to s ponuro pôsobiacimi vlasmi?

Krásne lesklá a žiarivá farba je snom hádam každej ženy. Či už si vlasy ráno upravuje sama doma, ale sa pred dôležitou akciou vloží do rúk profesionálov. Vždy sa očakáva, že výsledný efekt bude žiariť. Každý typ vlasov si zaslúži svoju špeciálnu pozornosť, avšak musíme rešpektovať ich prírodnú podstatu a prílišne ich nezaťažovať. Zisťovali sme pre vás, ako si pomocou troch rýchlych krokov zabezpečiť lesklú hrivu na celé týždne!

Prečítajte si tiež: Vlasové premeny Simony Krainovej: Ženy s podobnými črtami tvare si môžu dopriať tieto typy účesov

Začnite od vlasových pomocníkov!

Ako dlho už používate svoju súčasnú kefu či hrebeň na vlasy? Ak nad odpoveďou až desivo dlho premýšľate, neváhajte a hneď po príchode do vašej kúpeľne starý hrebeň vyhoďte. Pravidelným používaním sa jeho štetinky totiž opotrebovávajú a niekedy až štiepia. Takto potom neplní svoju funkciu a vaše vlasy oberá o povrchový lesk. 

Podobne je tomu aj pri používaní niektorých typoch prípravkov. Môžu síce sľubovať krásne vlasy, avšak ak obsahujú ťažké látky, vlasom skôr škodia. Preto je lepšie zveriť sa do rúk profesionálom, ktorí sú školení a vedia presne určiť, čo potrebujú vaše vlasy. My v redakcii Feminity nedáme dopustiť na GOLD vlasovú terapiu s pšeničným proteínom v salóne Xoxo Body & Mind.

Čo je GOLD vlasová terapia?

"Vďaka obsahu bambuckého masla a mandľového extraktu zabezpečí táto exkluzívna kúra vašim vlasom dokonalý vzhľad. Vlasy sú hladké, lesklé a vidno, že prešli ozdravovacou kúrou,"  zhodujú sa odborníčky z luxusného salónu Xoxo Body & Mind. OLAPLEX sa postará o to, aby dlhotrvácnosť vlasového vlákna bola čo najdlhšia. Vďaka tomu sa nemusíte báť poškodenia vlasov počas farbenia alebo vplyvom vonkajšieho pôsobenia.

Otužovanie im prospieva!

Ak ste o tom ešte nepočuli, tak pozorne počúvajte. Ak si aj vlasy umývate v teplej vode, pretože sa necítite na studenú, nevadí. Iba poslednú oplachovú vrstvu venujte vlažnejšej vode. Takto sa aktivujú vlasové kutikuly, vlasy zostanú pevnejšie a lesklejšie. Podobne pôsobí aj studený vzduch, ktorým si môžete vlasy fénovať. Väčšina fénov už tento program má, tak čo vám bráni k jeho vyskúšaniu už pri najbližšom stylovaní vlasov?

Mohlo by vás zaujímať: Aj vaša pleť si zaslúži detox: Tieto rady vám zabezpečia sviežu pleť už za 24 hodín

Výživu z vnútra ničím nenahradíte

Staré a otrepané pravidlo je však stále veľmi pravdivé. Tak ako je tomu aj pri problémoch s pleťou, aj pri vlasových nedostatkoch sa odporúčať začať zvnútra. Dostatok omega 3-mastných kyselín, ktoré sa nachádzajú napríklad v rybách, dokážu spraviť zázraky aj navonok. Spočiatku táto zmena nemusí byť hneď viditeľná. Zlepšenie životosprávy má však pozitívny vplyv nielen na vlasy, preto sa ho vždy oplatí skúsiť a vydržať v zdravom životnom štýle čo najdlhšie!

- Najčítanejšie -