Presunúť na hlavný obsah

Fitnesska Kayla Itsines je kráľovnou rýchlych a účinných diét: K skvelým výsledkom jej pomohla táto jedna vec

Chudnutie a diéty

Je jednou z najúspešnejších tréneriek na svete a podarilo sa jej zmeniť životy miliónov žien. Okrem tvrdej práce v posilovni a správneho jedálnička, však samotná Kayla nedá dopustiť na toto.

Vysmiata trénerka a jej plán, s ktorým sa chudne do bikín

Kayla Itsines spoločne so svojím snúbencom pomáha ženám na celom svete dosiahnuť ich vysnívanú postavu, a to na základe jej vlastného programu, ktorý sa skladá z dôsledných tréningov minimálne trikrát do týždňa, zameraných hlavne na oblasť rúk, stehien a brucha, kombinovaných so správnymi stravovacími návykmi.

Inšpirujte sa: Joga už dávno nie je len o naťahovaní svalov: Vyberte si ten správny typ podľa partie, z ktorej chcete schudnúť

To, že jej tréningové rady naozaj fungujú, dokazujú aj fotky premien jej samotných obdivovateliek a žien, ktoré poslúchli jej rady, čo sa týka správneho stravovania a pohybu. Okrem toho, že radí iným, ako sa udržať vo forme,  často sa podelí aj o drobné vychytávky, hlavne čo sa týka správnych a vyvážených diét.

Ráno jedzte a nezabudnite na toto

Je jasné, že Kayla nedá dopustiť na zravé a vyvážené raňajky a dopraje si ich skutočne za každých okolností. Okrem toho však ešte pred nimi nezabudne na konzumáciu jedného až dvoch pomarančov. Áno presne tak, práve pomaranče sú jednými z jej tajných zázrakov na schudnutie a udržanie váhy. Keďže je z Austrálie a pomaranče jej rastú aj doma v záhrade, je na ne zvyknutá asi tak ako my na jablká.

Avšak v prípade tohto ovocia nejde len o vitamíny, ktoré obsahuje. Pomaranč je bohatý na vlákninu, jeden jej obsahuje až 15% odporúčanej dennej dávky a zložením sa z 80% skladá z vody, ktorá telo hneď od rána hydratuje, pomáha pri trávení a spoločne s fruktózou  mu dodáva potrebnú energiu. Aj keď sa u nás zvykne konzumovať skôr v zimných mesiacoch, Kayla ho odporúča skutočne za každých okolností. Najlepšie, ak si ho doprajete priamo z chladničky a zvyšok, ktorý nedojete si pribalíte k obedu.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: 5 dôvodov, ktoré by vás mohli k domácemu cvičeniu presvedčiť: Krajšiu postavu máte na dosah

Na obed pomože s trávením a zníži váš apetít

Síce to nie je zvykom, jesť ovocie v strede dňa, Kayla to vysoko odporúča. Pomaranče totiž organizmus veľmi rýchlo a účinne hydratujú a nie nadarmo sa hovorí, že keď sme hladný, mali by sme sa najprv skúsiť dostatočne napiť vody. Častokrát je totiž hlad len prezlečený smäd a my si to ani neuvedomujeme.

A k čomu si ho dať? V tomto prípade Kayla odporúča ľahký ovocný šalát, do ktorého okrem jabĺk, ananásu a lesných plodov, prihodíte aj nejaké tie mesiačiky čerstvého pomaranča. Nielenže tak zabijete obrovskú chuť na sladké, ale zásobíte telo živinami, zdravým cukrom a hlavne, vodou, ktorú nebudete musieť piť nasilu.

Nenechajte si ujsť: VIDEO: 15 minút cvikov na spevnenie bruška: Fitness trénerka Veronika vie, čo na telo zaberá najviac

Večer sa ovocie neodporúča, ale...

V tomto smere je aj Kayla veľmi opatrná a neodporúča sa večer napratať obrovským množstvom ovocia hlave kvôoli jeho vysokému obsahu fruktózy. Na strane druhej však polovicou pomaranča na zahnanie vlčieho hladu nič nepokazíte. Kayla tvrdí, že takéto pojedanie síce diéte nepomože, ani jej však neuškodí. Určite je lepšie, ak si dáte kúsok pomaranča ako tabličku čokolády.

Kto by to povedal, že tento malý oranžový zázrak bude v oblasti diét tak účinný?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus