Presunúť na hlavný obsah

Očarujúca Silvia mení ženy na modelky: Sama by pritom pred objektívom uspela, svojou krásou vás ohúri

Kariéra

Je mladá, krásna a čo viac, veľmi talentovaná. Fotografka Silvia Sliviaková nám porozpávala o svojich začiatkoch, ale aj o tom, aké je to uspieť v kreatívnej práci.

Mnohé z nás to ťahá kreatívnym smerom. Rozhodnutie sa pre túto oblasť však nie vždy býva najľahším. V protiklade ku kráse tejto práce stoja neisté podmienky, ktoré môžu mnohých odradiť. Aké je to však, keď máte dostatok energie a vôle na prekonávanie samej seba? O svojej kariére fotografky nám porozprávala viac krásna Silvia Sliviakova, ktorá sama vyzerá ako fotomodelka.

Prečítajte si tiež: Kristína svoju vášeň k móde pretavila do zamestnania: Cestuje po svete, nakupuje krásne kúsky a riadi sa týmto heslom

1. Vedeli ste už ako dieťa, že táto kreatívna cesta je tým, čo vás láka?

Ako dieťa ma zaujímali úplne iné veci, napríklad kedy sa skončí škola, odhodím školskú tašku do kúta a čo najskôr sa stretnúť s kamarátmi pred panelákmi :). V rodine nemám nikoho kto sa venoval kreatívnej práci alebo konkrétne fotografii. 

2. Aké boli začiatky Vašej kariéry ako fotografky?

Na prvý foťák som si zarobila z brigády ako čašníčka v kaviarni ešte počas strednej školy. Na hodinu som mala dve eurá a ťahala 15ky. Na konci leta som si kúpila základnú zrkadlovku, objektív, ktorý bol ešte drahší ako fotoaparát ale mám ho dodnes a dokonca ostalo aj na dovolenku :). 

Najskôr som fotila úplne všetko, všetkých rodinných príslušníkov, predmety ktoré som videla. Automat a ideš. Potom mi bolo vysvetlené čo je to ISO a clona a že každý fotoaparát ma nejakú životnosť a nemám “cvakať” len tak. Fotografie som upravovala na mini notebooku v programe Gimp. Postupne sa mi ozývali dievčatá že sa im páči moja práca a chceli by fotky. 

3. Ako fotografka fotíte naozaj malé umelecké diela. Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje fotografie?

Inšpirácia príde spontánne ruka v ruke s dojmom a atmosférou ktorú momentálne prežívam tak ju chcem zviditeľniť a ukázať svetu.

4. Sú nejaké špeciálne zásady, na ktorých si pri svojej práci zakladáte? 

Najviac dôležitá je pre mňa spokojnosť klienta a komunikácia. Dodržanie dohodnutého termínu a podobne.  Čo sa týka fotenia, tak neupravujem fotografie, na ktorých sú rozmazané oči (ak nejde o fotku kde je emócia silnejšia) a neodovzdávam neupravené fotky. 

5. Aké typy fotiek tvoríte najradšej? Portréty, kampaňové fotky, či fotografie na dovolenkách?

Začala som portrétom a stále ma najviac baví. Dokonca moja bakalárska práca bola zameraná na portrétnu fotografiu. Kampaňové fotografie bývajú veľa krát portréty. Všetko ma svoje čaro. Najviac sa teším keď je klientka spokojná a tak isto je skvelý pocit vidieť moje fotografie na billboardoch, v časopisoch či na webe. Na dovolenku radšej fotoaparát neberiem. Je to trochu nepraktické. 

Fotoaparát spolu s objektívom nevážia málo, rýchlo sa neprispôsobím svetelným podmienkam a navyše by som sa bála že sa s ním niečo stane alebo mi zmizne. Takže na dovolenku by som zobrala fotoaparát len v prípade že tam budem mať dohodnuté konkrétne fotenie. 

6. Váš instagram je plný aj Vašich  cestovateľských fotiek. Existuje pre Vás nejaká krajina, ktorá vo Vás vzbudzuje inšpiráciu?

Áno určite cestovanie je hlavne o tom aby si človek rozšíril obzor a nazbieral nové zážitky a dojmy. U mňa konkrétne najviac rezonuje Toskánsko, ktoré je určite
múzou mnoho umelcov.

Mohlo by vás zaujímať: Výber nohavičiek, aké nosí vaša partnerka, o nej veľa vypovedá: Muži, neprehliadajte tieto detaily!

7. Máte pre naše čitateľky špeciálne odporúčanie, ako byť úspešnou aj v takto kreatívnej oblasti ako je fotografovanie?

Nevzdať sa a pracovať na svojom sne. Zlepšovať sa aj v tých najmenších detailoch. Každý fotograf vie, že fotku robia dokonalou detaily.

- Najčítanejšie -