Presunúť na hlavný obsah

Kristína svoju vášeň k móde pretavila do zamestnania: Cestuje po svete, nakupuje krásne kúsky a riadi sa týmto heslom

Kariéra

Krístína Kundrátová využíva sociálne siete na predaj tých najoriginálnejších kúskov oblečenia a doplnkov, ktoré jej počas potuliek svetom padnú do oka. Čo na tomto životnom štýle najviac miluje, a ako sa pri svojej zaneprázdnenosti stíha starať aj o seba, nám prezradila v rozhovore.

Ako vznikol celý nápad s fotením oblečenia a doplnkov priamo v kabínke, a ich následným ponúkaním ďalej?

Môj prvotný plán bol vycestovať, nakúpiť nejaké fashion kúsky, ktoré ma na prvý pohľad oslovia a nafotiť to v autentickom prostredí s kulisou mesta, v ktorom sa nachádzam. V podstate som chcela vytvoriť taky typický "blogerský" instagramový účet s menšou pridanou hodnotou. Možno si poviete, že to už existuje a robí to veľa blogeriek, ale pravdou je, že vo väčšine prípadov sú to platené spolupráce a pre mňa osobne to nemá dušu.

Inšpirujte sa: Slovenka Janka Kurilak stíha popri deťoch podnikať: Dnes idú jej kúsky nadračku a tomuto vďačí za svoj úspech!

Ja jasné, že počas svojich nákupov veľa cestujete. Sú krajiny, ktoré Vám svojou módou zostali vryté do pamäti a rada sa tam vraciate?

Kodaň, Kodaň a ešte raz Kodaň (smiech). Pre mňa osobne je toto mesto obrazom toho, ako by malo dnešná doba vyzerať, fungovať a "žiť". Táto ultramoderná metropola je zážitkom pre všetky zmysly a čo sa týka módy, Kodaň je pre mňa v oblasti dizajnu a kvality materiálu na prvom mieste v Európe. Okrem architektonických skvostov sú Dáni popredu aj čo sa týka gastronómie. Všetko trendy typu raw, paleo a podobne som zachytila práve tam, a to už pred mnohými rokmi. Imponuje mi snáď všetko. Celkový štýl ich života. To, že jazdia do práce na bicykli, tak študenti ako aj vysokopostavení manežéri, že krajina dokáže vyprodukovať energiu z obnoviteľných zdrojov do takej miery, až je schopná ju vyvážať, že zodpovedne pristupujú k recyklácii.

Nenechajte si ujsť: Talentovaná návrhárka Galina Hnatičová odišla do Londýna: Jej modely svadobných šiat Galina Couture vám vyrazia dych

Ako celý tento koncept brali ľudia na začiatku a čo Vám pomohlo rozbehnúť podobný spôsob práce? Predsa len, je to niečo nové a výnimočné

Ako to brali? Keby som sa zaoberala touto otázkou,  nikdy to nezačnem robiť.  Nikto tomu nerozumel, a aj ja sama som mala milión pochybností. Mala som istú víziu, ale popravde tá by ma stála veľa peňazí. Domáce prostredie ma veľmi blokovalo. Podporovala ma len moja stálica, najlepšia kamrátka, ale pomôcť si koniec koncov musíte sama.

Nenechajte si ujsť: Slovenská haute couture: FakeFolk vo svojich skvostných, ručne vyrábaných kúskoch spája tradície so súčasnosťou

Popravde mi pomohlo odísť preč od všetkých a všetkého, s nikým sa o tom nebaviť, nevysvetľovať, lebo okolie ma skôr odhováralo.

Prvýkrát som túto ideu dostala pred 2 rokmi po študijnom pobyte v New Yorku. Spolužiaci nechápali ako môžem byť právnička v malom meste  a neustále mi vraveli,že patrím do sveta. Stále som sa ale samej seba pýtala, ako to urobiť. Ako si zo sveta urobiť kanceláriu?  V New Yorku som sa cítila ako ryba vo vode, získala som tam späť svoje zdravé sebavedmie a vyčistila si hlavu. Preto som sa v septembri, po náročnom roku, počas ktorého som absolvovala advokátske skúšky, rozhodla kúpiť letenku, bookla som si ubytovanie v Brooklyne a začala pracovať na svojom bussines pláne.

Kúpila som si zopár basic tričiek amerických značiek a nafotila v nich selfie pri zaujímavých newyorským grafitoch.Po návrate domov som si založila instagramový účet myway.ooo, navštívila som Budapešť, Krakow, Prahu a urobila taký nástrelový shopping .

Pri takejto práci sa nedá nemilovať módu. Z čoho sa skladá Váš osobitý štýl a aké veci pri výbere oblečenia a doplnkov preferujete?

Práve môj vzťah k móde bolo to jediné, čo som mala hneď od začiatku. Milujem ju! Každému som tým pílila uši a všetci reagovali rovnako. Nech sa do toho už konečne pustím (smiech).

A vlastne, celý koncept je tak nejak v podstate postavený na mojom štýle. Väčšinu vecí, ktoré fotím, by som si sama obliekla alebo si ich priamo kupujem. Je to odhadom zhruba 80%, zvyšok vyberám podľa trendov alebo predpokladám, že by daná vec mohla byť pre followerov atraktívna. Zameriavam sa na vintage módu, lokálny dizajn a na značky, ktoré nemajú e-shopy, prípadne sa ich tovar nedá objednať a priviesť na Slovensko. No pokiaľ ide o môj osobný štýl, ten sa určite vyznačuje nadčasovosťou, extravaganciou, asymetriou a kvalitnými materiálmi.

Prečítajte si aj: Tri mladé baby založili krásne a naozaj voňavé kvetinové štúdio: Floretally si vás svojou krásou určite podmaní

Čo Vás na tomto životnom štýle najviac baví, respektíve napĺňa? Veľa ľudí miluje flexibilnú pracovnú dobu a podobne, tu ide ale aj o iné veci, nemám pravdu?

Baví ma na tom všetko! Stretávanie nových ľudí, spoznávanie nových krajín, to že môžem komunikovať v angličtine, to, že nie som obmedzená kancelárskym priestorom, a že si môžem menžovať svoj  vlastný čas a život, aj keď sa to často ešte učím (smiech). Je to tak trochu zradné, často sa z flexibilnej práce stáva práca 24/7 a najmä cez víkendy. Pretože ženy, ktoré zarábajú cez týždeň, míňajú hlavne vo svojom voľnom čase.

Ste krásna žena, cez sociálne siete inšpirujete aj svojím vzhľadom. Čo je pre Vás takou alfou a omegou pri starostlivosti o vlastné telo?

Ďakujem (smiech). Pravdupovediac, tieto mesiace by ste nechceli vidieť zloženie môjho jedálnička. Rada ochutnávam lokálnu kuchyňu a okrem Dánska, na ktorom milujem zdravé zeleninové raw misky a smootie, je moja strava vo väčšine krajín chlebová.

Samozrejme, snažím sa piť veľa vody, mať pri sebe vždy zdravý snack, proteínovú či orechovú tyčinku. Ale keď som na cestách, žiadna sláva to nie je (smiech). Na druhej strane je veľkým plusom tejto práce fakt, že som neustále v pohybe. Denne prejdem v priemere od 10 do 12 kilometrov. V New Yorku mám dokonca osobný rekord, 15,5 kilometra za deň. Inak sa venujem joge a chodievam do fitka. Pre mňa je veľmi dôležité mať najmä zdravého ducha a milujúcich ľudí okolo seba. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus