Presunúť na hlavný obsah

Najatraktívnejšie povolania pre ženy: Je za nimi viac driny, ako by ste očakávali

Feminity

Hoci tieto zamestnania vyzerajú ako job snov a mnohé ženy by pre ne "vraždili", práve tu platí dvojnásobne staré známe: "Nie je všetko zlato, čo sa blyští."

Prečítajte si aj: Premiéra filmu 50 odtieňov slobody: Štýlová Alena Pallová či očarujúca Veronika Vágnerová!

O akom povolaní ste snívali, keď ste boli malým dievčatkom? Chceli ste byť lekárkou, kvetinárkou, či letuškou? Pozrite sa, aké povolania považujú ženy za najatraktívnejšie a najlákavejšie. Je za nimi však oveľa viac driny, ako by ste možno predpokladali. 

Štylistka

O kariére štylistky sníva množstvo žien. Stretáva sa so známymi ľuďmi, takmer celý deň chodí po obchodoch, objavuje nové fashion kúsky, jednoducho svet módy je pre ňu alfou a omegou. No málokto vidí ďalej ako za toto pozlátko. Skoré vstávanie, vláčenie vecí, stres, aby sa nič nezničilo, dohadovačky medzi fotografom a modelkami, to sú veci, ktoré k tomuto jobu neodmysliteľne patria. Rovnako sa treba stále vzdelávať. Sledovať prehliadky, trendy, študovať aj históriu módy, umenia a architektúry, lebo to všetko spolu veľmi súvisí.

Modelka

Azda každá mladá baba túžila stať sa modelkou. Toto vyzerá naozaj ako ”dream job”. Chodíte v krásnych a luxusných modeloch, cestujete po najkrajších miestach sveta, spoznávate neobjavené miesta. Dostanete sa často na miesta, o akých môže bežný smrteľník len snívať. No žiaľ tu naozaj platí pravidlo: ”Nie je všetko zlato, čo sa blyští.” Hoci je cestovanie na tejto práci skvelé, modelky by dokázali rozprávať, ako si to naplno ”užívajú”. Často vidia naozaj len hotelovú izbu, štúdio, či ateliér a na druhý deň už cestujú opäť inam. Hoci si prekrásne modely môžu zadovážiť za zlomkovú cenu, nedostávajú ich zadarmo. To je skôr výnimočné. Počas fotenia, či prehliadky, často nemajú čas sa ani najesť. Na voľný čas môžu počas tzv. high season zabudnúť.

Architektka

Túžili ste byť od malička interiérovou designérkou? Páči sa vám myšlienka dekorovať veci, vytvárať z maličkostí dokonalý celok? Áno, na prvý pohľad je toto zamestnanie naozaj jedinečné. Obklopujete sa peknými vecami, milými ľuďmi a robíte, čo vás baví. No nie vždy sa vaše predstavy stretnú aj s názormi klienta. Občas je takáto komunikácia veľmi náročná. Musíte nájsť kompromis za každých okolností. Častokrát hoci niečo pripravíte, niekoľkokrát to musíte prerobiť, kým objavíte spoločnú cestu. Takže o stres pri tejto práci veru nie je núdza. 

Letuška 

Letušky poznáme z filmov, ako krásne upravené, v dokonalých uniformách na mieru, s hriešne drahými doplnkami, vždy usmiate a v dobrej nálade. Veľa cestujú, spoznávajú množstvo krajín a ich práca naozaj vyzerá ako job snov. Realita je žiaľ trošku iná. Počas mesiaca síce nacestujú tisíce kilometrov, no prekrásne mestá vidia buď z hotelovej izby, alebo letiska. Trpia nedostatkom spánku, časové posuny sa tiež prejavia. Hoci si na človek na ne zvykne, dokážu veru poriadne rozhádzať organizmus a bežné fungovanie. No a tváriť sa v každej situácii milo, dá občas tiež zabrať.  

Inšpirujte sa: Vieme, ako sa dopracovať k telu ako má Dakota Johnson: Stačí, ak sa budete držať týchto troch zásad

Lekárka

Práca lekárky je poslaním o tom niet pochýb. Na prvý pohľad vyzerá priam idylicky. Žena pomáha slabším, zraneným a vo výsledku je spokojný, šťastný a vyliečený pacient, pre ktorého urobíte maximum. Avšak nie za každých okolností je to takéto ideálne. Toto povolanie je veľmi psychicky náročné a je skutočne ťažké sa od neho odosobniť. Priam je to nemožné. Nočné služby nie sú ničím výnimočným a hodiny strávené na operačke, kedy neviete o okolitom svete taktiež. 

- Najčítanejšie -