Presunúť na hlavný obsah

Baya Koláriková vďaka práci modelky spoznala Tokio: Nenechajte si ujsť jej tipy na tajné miesta!

Modeling

Vďaka prestížnej modelingovej súťaži Schwarzkopf Elite Model Look sa z nej stala úspešná slovenská modelka. Baya Koláriková sa tak krátko na to dostala do Tokia, ktoré ju očarilo a prináša vám tipy na neopozerané miesta.

Bola hodená priamo do vody modelingu a naučila sa v nej ihneď plávať. Možno aj preto, že medzi jej prvé prehliadky patrila veľkolepá šou pre Diora na nezvyčajnom mieste, v Tokiu. Veľkomesto plné rozdielov a kultúrnych zvykov, ale aj (ne)obmedzených možností a vnemov. Modelka Baya Koláriková z Elite Bratislava o tom, čo sa dá robiť v Tokiu. V meste, kde neviete, čo skôr a na každom rohu na vás číha niečo nové.

Sledujte: VIDEO: Na káve s úspešnou modelkou Lindou Nývltovou: Táto kráska vás inšpiruje v mnohých smeroch!

Tokio tvojimi očami?

Môj názor na Tokio, odkedy som tu bola prvýkrát, sa radikálne zmenil. Predtým som videla len hluk, neskutočné množstvo ľudí a kultúru, ktorej som nerozumela. Dnes vidím, akí sú Japonci fascinujúci národ, ich pokora, pokoj, to, akí sú milí a s akou radosťou vám chcú pomôcť, je niečo, čo som nikde inde nevidela. Mesto samo osebe je betónová džungľa, čiže ak sa dá, vždy sa snažím spoznávať pokojnejšie kraje Japonska.

Japonské umenie alebo umenie ako také. Kam v Tokiu (galéria a pod.)?

Galéria mi zatiaľ nijaká neprirástla k srdcu, no energiu sa snažím načerpať v krásne upravených tokijských parkoch, ako je YoYogi alebo Shinjuku Gyoen.

Tokio prekvitá bistrami či reštauráciami od výmyslu sveta. Kde ti chutilo najviac?

Mám zopár obľúbených miest, kde rada chodím. Na Shibuyi je jedna stará autentická sushi reštaurácia, kde robia traja páni čerstvé sushi priamo pred tebou a je otvorená do štvrtej ráno. Moja najobľúbenejšia je reštaurácia na Omote Sando, volá sa 8ablish, vykúzlia tam vždy neskutočné vegánske jedlá, majú najmilšiu obsluhu a najlepšie saké.

Si známa milovníčka zdravej stravy. Existuje nejaký bioobchod, ktorý si objavila?

V celom Tokiu som našla iba jeden a to Natural House na Omote Sando. V Japonsku ešte nie je trendy byť bio, a vôbec mi to neprekáža, v bežných obchodoch majú neskutočný výber lokálnej zeleniny, od fialových sladkých zemiakov cez miniatúrne hríby až po hráškové klíčky, z ktorých sa dá ľahko vyčarovať zdravé jedlo.

Keď máš voľno, venuješ sa nejakej športovej aktivite? Dá sa tam napr. behať vonku?

Keď som v Tokiu, väčšinou toho voľna mám tak akurát na večeru s kamarátmi, šport si snažím vynahradiť tým, že kráčam všade, kde sa dá, a na hotelovej izbe si zacvičím ráno Pozdrav slnka.

Neprehliadnite: Naše najúspešnejšie topmodelky v civile na pláži vyzerajú úžasne: Kde a s kým trávili leto?

Čo ťa najviac na Tokiu prekvapilo?

Nečakala som, že tu nebudú na uliciach žiadne smetné koše, čiže odpadky si musíš celý deň vláčiť so sebou. Taktiež som bola šokovaná spotrebou plastových igelitiek, banán vám zabalia do vrecka, ktorý dajú pre istotu ešte do jedného a ten oblepia lepiacou páskou, aby sa mu teda náhodou niečo nestalo.

Tajný tip na miesto, ktoré tam najviac miluješ?

Nádherné kníhkupectvo Tsutaya v Daikanyame, viem tam tráviť hodiny.

Zaujímavosť: Baya je milovníčkou vegánskej stravy a jej blog prináša množstvo inšpiratívnych receptov. vďaka, ktorým jedlo dobré chutí a lákavo vyzerá: www.bayasfood.com@bayasfood

Viac zaujímavých rozhovorov nájdete v aktuálnom magazíne FEMINITY JAR 2018, ktorý je v stánkoch alebo si ho môžete zakúpiť aj online.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus