Presunúť na hlavný obsah

Topmodelka Denisa Hromkovičová Dvořáková: Aké typy nádejných modeliek ju vedia zaujať?

Modeling

Krásna česká modelka má za sebou nespočetné množstvo skúseností, ktoré v súčasnej dobe v rámci prestížnej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2018 odovzdáva aj mladšej generácii.

Nádherná dlhonohá blondínka Denisa Hromkovičová Dvořáková je uznávanou topmodelkou svetovej úrovne už od roku 2006, keď vyhrala svetové kolo Elite Model Look. Odvtedy sa stala nielen veľkou profesionálkou, ktorej portfólio sa pýši mnohými známymi menami, ale aj držiteľkou ceny Elle Style Awards „Modelka roka.“ Absolvovala významné prehliadky pre tie najvýznamnejšie módne domy, ako napríklad Chanel, Christian Dior, Prada, Versace, Louis Vuitton, Armani či Oscar de la Renta. Mala možnosť fotiť svetové kampane pre značky ako Cartier, Givenchy, Dolce&Gabbana, Versace alebo aj pre Pantene a L‘Oreal Paris. 

Prečítajte si tiež: Na káve s úspešnou modelkou Lindou Nývltovou: Táto kráska vás inšpiruje v mnohých smeroch

Česká kráska sa momentálne stala ambasádorkou prestížnej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR 2018. My sme sa ju rozhodli vyspovedať a zistiť, aký je podľa nej potenciál mladej generácie, či aké vlastnosti by mala mať budúca modelka.

Stala si sa ambasádorkou Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR 2018 . Ako vnímaš toto poslanie? 

Je to pre mňa nová skúsenosť, ktorú si veľmi užívam. Zároveň som k moderovaniu kastingov pristúpila s rešpektom a absolvovala som aj pár hodín verbálnej a neverbálnej prípravy s vynikajúcou Luciou Hurajovou. 

Je niečo, čo by si špeciálne odporučila mladým dievčatám a chlapcom, ktorí chcú na kasting prísť, ale váhajú? 

Aby nabrali odvahu a neváhali prísť na kasting. Boli prirodzení a sami sebou. Na kasting nie je potrebné sa špeciálne pripravovať.

Aké vlastnosti by podľa teba mala mať budúca modelka? 

Hlavne vytrvalosť, snahu stať sa profesionálom. Zo začiatku sa môže dať modeling realizovať ako koníček, ale z hľadiska perspektívy by sa mal stať profesiou. Je jedno, či je modelka introvert alebo extrovert, veľmi dôležité je však mať dobrú komunikáciu.

Zmenil sa pohľad na tieto vlastnosti v priebehu rokov? Aké sú typické rysy dnešných dievčat? 

Určite sa zmenil pohľad na jednotlivé vlastnosti. Dnes v dobe sociálnych médií, keď je váš instagram aj vašou vizitkou, je ako samotné portfólio. V tom prípade je práve spomínaná komunikácia, ale aj rozhľad, vzdelanie, samostatnosť tým, čo posúva jedinca dopredu. Dnes už výška, krása alebo miery určite nestačia. Samozrejme je ešte veľmi dôležitý aj management agentúry a ľudia, ktorí vás v mladom veku formujú.

Čím ťa dokáže dievča alebo chlapec zaujať už na prvý pohľad? 

Dobrou energiou a úsmevom. Tým, že z nich srší to nadšenie, že majú možnosť posúvať sa v živote ďalej. Mne osobne sa napríklad páčia, u dievčat, ale aj u chlapcov, výrazné oči.

Určite máš skúsenosť s mnohými sociálnymi sieťami. Ako vnímaš prezentáciu dievčat tam? Stretla si sa už s tým, že by potom v realite boli úplne iné? 

Modelky väčšinou bývajú napríklad na instagrame veľmi tvárne, ale to by modelky mali byť. Tie, ktoré vyzerajú práveže inak, sú takzvané pseudomodelky, ktoré sa štylizujú do často vulgárnej roviny.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Pôvabná modelka Erika Palkovičová o vysnívanej krajine: Týmto ju očarila Austrália!

Ako ambasádorka najuznávanejšej modelingovej súťaže, čo je podľa teba tým najzaujímavejším na procese výberu mladých talentov? Je niečo, na čo sa špeciálne na kastingoch tešíš?

Ešte s tým nemám takú veľkú skúsenosť, ale určite je to samotné objavenie modelky alebo modela. Vidím, ako sa s celým tímom tešíme, keď objavíme niekoho zaujímavého. Baví ma sledovať i fotogenickosť jednotlivých účastníkov, keď všetkých fotíme.

Castingy Schwarzkopf Elite Model Look 2018 však neskončili a na Slovensku ešte len štartujú. Využi svoju šancu a staň sa aj ty modelkou

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus