Chystáte sa v lete do týchto obľúbených letovísk? Pozor, platnosť vášho pasu tu končí o niekoľko mesiacov skôr

V prípade, že ste sa rozhodli vycestovať na letnú dovolenku do exotickej krajiny, mali by ste byť informovaní o tom, akú minimálnu platnosť cestovného pasu v danej krajine musíte mať, aby ste tu aj mohli pobudnúť. No v niektorých krajinách to nejde ani bez víz.

V prípade, že ste sa rozhodli vycestovať na letnú dovolenku do exotickej krajiny, mali by ste byť informovaní o platnosti cestovného pasu či víz  v danej krajine

V prípade, že ste sa rozhodli vycestovať na letnú dovolenku do exotickej krajiny, mali by ste byť informovaní o platnosti cestovného pasu či víz v danej krajine

Zdroj: Profimedia.sk

Filipíny, Maurícius, Seychely, Maledivy, Jamaica, ale aj Maroko, Tunisko či Dubaj 6 mesiacov a bez víz 

Ak ste si vybrali stráviť letnú dovolenku v niektorej z týchto ostrovných krajín, ale aj  týchto krajinách severnej časti Afriky, či v takom Dubaji, musíte mať cestovný pas platný minimálne  ešte 6 mesiacov. Pokiaľ ho máte platný menej než pol roka, v danej krajine sa veru neohrejete vôbec. To je jediná podmienka, ktorú musí váš pas spĺňať, pretože v týchto krajinách víza nepotrebujete vôbec. 

Mohlo by vás zaujímať: Cestovali by ste do exotických destinácií aj v prípade, že by ste to nemohli zavesiť na sociálnu sieť? 

Bali, Dominikánska republika, Kuba, Kapverdy, Omán, India, či Egypt a Juhoafrická republika 6 mesiacov, ale len s vízami 

V týchto konkrétnych krajinách či už Strednej Ameriky, severnej Afriky, Ázie a ďalších kútov sveta, potrebujete mať minimálnu platnosť cestovného pasu pred jeho vypršaním 6 mesiacov rovnako ako pri predchádzajúcich, avšak okrem toho, potrebujete vybaviť aj víza. 

Turecko 5 mesiacov a bez víz

V Turecku, pre nás Slovákov stále exotickej krajine a obľúbenej dovolenkovej destinácie, ktorá nám nie je až taká vzdialená, nám postačí platný cestovný pas s obmedzením 5 mesiacov pred vypršaním platnosti. Víza nepotrebujete, ak neprekročíte 90 dní pobytu, čo predpokladáme pri letnej dovolenke nehrozí väčšine z nás. 

Čítajte tiež: Tipy na slnečné dni pri mori: Vyberte sa na tieto čarovné miesta, ktoré si zamilujete na prvý pohľad 

Kostarika 3 mesiace a bez víz

Jediná ostrovná krajina spomedzi krajín strednej Ameriky, Kostarika, uvádza jedinú podmienku pre pobyt napríklad v podobe letnej dovolenky na tomto čarokrásnom mieste, a to pas platný najmenej 3 mesiace pred vypršaním jeho platnosti. Len tak si môžete užívať všetko, čo táto krásna krajina ponúka. 

Kanárske ostrovy bez pasu a bez víz  

Exotickou destináciou, ktorá nie je od nás až tak ďaleko, a dokonca ak chcete do nej vycestovať, nepotrebujete ani pas, len platný občiansky preukaz, sú práve Kanárske ostrovy. Podmienkou však pri občianskom preukaze je, že musí mať platnosť ešte minimálne 6 mesiacov. Víza pre pobyt v tejto krajine nepotrebujete.

Neprehliadnite: Takto jednoducho ušetríte peniaze za hotel: Máme pre vás najlepšie tipy na cestovanie a dovolenku

Foto:
Profimedia.sk
Zdroj:
MG

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba