Presunúť na hlavný obsah

Bratova žena si získala dôveru našej rodiny a pritom jej šlo len o toto: Jej správanie bolo odrazu nevyspytateľné

Rodinné vzťahy

Prišla k nám do rodiny celkom nevinne. Hneď od prvého momentu sme si ju zamilovali. A moja matka najviac.

Daniela si doteraz nevie odpustiť fakt, že si úmysly svojej bývalej švagrinej neuvedomila skôr, ako všetko vyšlo navonok. „Bola som si stopercentne istá, že ju poznáme. S bratom sa síce zoznámili za veľmi zvláštnych okolností, no aj tak som myslela, že sa k sebe hodia. Dala ich dokopy naša spoločná známa, a aj napriek faktu, že sme sa neustále stretávali, Soňu som nikdy predtým nevidela. No odrazu spolu začali randiť, onedlho si našli spoločné bývanie a ani neviem ako, chystali sme svadbu. Všetko sa zomlelo za menej než rok, no svojím správaním a povahou tak nejak celú rodinu presvedčila o tom, že jej môžeme na sto percent veriť,“ spomína si Daniela.

Nenechajte si ujsť: Muži sú kráľmi nevery, no tento typ žien podvedú máloktorí: Máte vlastnosť, ktorá im nedovolí pomyslieť na inú?

Prišlo však dieťa

Po niečo vyše roku však začala byť Soňa neuveriteľne žiadostivá a Danielinho brata každý deň bombardovala so želaním pokúsiť sa o dieťa. Vraj sú spolu už dosť dlho na to, aby boli skutočná rodina. „Áno, presne tak to nazývala. Skutočná rodina. Akoby oni dvaja ako pár boli stále málo a ona dieťa potrebovala viac než čokoľvek iné. Už vtedy nám to malo prísť podozrivé, no ja aj mama sme si naivne mysleli len toľko, že jej na bratovi neuveriteľne záleží a svoju lásku chce spečatiť potomstvom. Aj preto sme boli za všetkými desiatimi a keď nám po pol roku oznámili, že čakajú prvé bábätko, boli sme radosťou bez seba,“ dodáva Daniela, ktorá však netušila, ako sa veci po pôrode skomplikujú.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto znamenia sú zvyčajne najvernejší partneri: Kde hľadať skutočnú oporu a kto má sklony byť prelietavý?

Odrazu sa všetko zmenilo

„Soňa hneď po tom, čo priviedla malého na svet, zmenila svoje správanie. Nechcela nikoho vidieť, k malému ledva púšťala jeho otca a ostatná rodina sme ho nemohli vidieť takmer vôbec. Navyše, pokiaľ išlo o dieťa, začala mať absolútne nepredstaviteľné nároky. Chcela, aby sa presťahovali mimo Slovenska len preto, aby malý vyrastal v krajine s väčšími možnosťami a vraj, ak brat nebude súhlasiť, odíde s ním sama,“ spomína si na celú tú drámu Daniela.

Inšpirujte sa: Žila som vo vzťahu s náročným chlapom: Jeho posledná požiadavka na mňa bola však príliš!

„Odrazu nám všetkým došlo, že jej v podstate šlo len a len o jedno. Stať sa matkou. Nepotrebovala našu rodinu, ani manželstvo, dokonca ani môjho brata. Chcela len dieťa a to sa jej podarilo, dokonca celkom ľahko a rýchlo. Stala sa z nej matka na plný úväzok, nič iné ju viac nezaujímalo. Ich manželstvo bolo odrazu len na papieri a môj brat nemohol byť viac zúfalý. Ako rodina sa mu snažíme pomôcť, no absolútne netušíme ako. Je matkou a má právo chrániť svoje dieťa, na druhej strane však musí existovať určitá hranica, ktorú ani ona nemôže prekročiť, no nie?“ dodáva Daniela, ktorá sa spoločne s bratom snaží prísť na to, ako presvedčiť Soňu, aby myslela na dobro ich syna a prestala sa správať ako úplný egoista.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe