Presunúť na hlavný obsah

Môj muž sa mi až po mesiacoch priznal, že už má dieťa s inou: Toto bol ten moment, keď som sa to dozvedela

Partnerské vzťahy

Dieťa vo vzťahu môže všetko zmeniť. Hlavne, keď nie je vaše. Ako sa s ním však vyrovnať a získať si partnera na svoju stranu?

Lucia spoznala lásku svojho života na svadbe svojej kamarátky. „Bolo to také klišé,“ priznáva. „Nezdal sa mi ničím výnimočný, iba sme sa spolu skvelo bavili a užili si pekný večer.“ Po skončení oslavy nečakala, že ju hneď do týždňa zavolá von. 

Prečítajte si tiež: Ženský inštinkt má každá jedna z nás: Svojho manžela som takto uchránila pred jeho ziskuchtivou sekretárkou

Postupovali sme pomaly a opatrne

„Naše prvé stretnutie dopadlo výborne. Zistila som, že je viac ako len skvelý tanečník a že mi ako človek sadol,“ začína svoje rozprávanie Lucia. „Pochybnosti o tom, že nie je výnimočný rýchlo opadli. Zrazu sa mi zdal tým najzaujímavejším mužom na svete.“ Postupovali však pomaly. Stretávali sa v kaviarňach a reštauráciách a ani po trojmesačnej známosti nepozval Luciu k sebe domov.

Cítila som sa stratená v jeho svete

„Myslela som si, že sa len bojí. Možno má doma neporiadok a nechce mi ho ukazovať,“ po čase sa však u Lucie začali objavovať prvé pochybnosť. „Keď tento stav trval dlhšie, stal sa pre mňa záhadou. Nerozprával o svojej minulosti a niekedy som sa strácala aj v jeho prítomnosti.“ 

Raz ma čakalo „roztomilé“ prekvapenie

Jedného dňa sa však Lucia rozhodla navštíviť ho doma bez ohlásenia. „Dvere mi vtedy otvorilo malé utešené dievčatko. Zostala som stáť ako zarazená, pretože v prvom momente som netušila, ako mám reagovať.“ Nemyslela si, že dieťa je jeho, kým sa jej k tomu sám nepriznal. Lucia hrala pár dní urazenú, ale potom sa nechala presvedčiť k spoločnému rozhovoru. „Povedal mi, že už bol ženatý a že ho jeho žena opustila a nechala mu malú. Svoju dcérku nadovšetko miloval, avšak bál sa, že ma ňou odplaší.“ Lucia sa cítila previnilo, že sa nezachovala hneď chápavo a tolerantne. Každý má totiž svoje vlastné problémy, ktoré si nesie životom.

V živote nás poháňajú pozitívne skutky

„Prešla som si vnútorným bojom. Rozísť sa alebo zostať, bolo mojou každodennou dilemou. Radila mi celá rodina, kamarátky a zašla som aj na krátke psychologické sedenie,“ Luciino svedomie jej však nedalo konať inak. Rozhodla sa spoznať malú dcérku muža svojich snov. Dievčatko bolo bez mamy opustené, preto si na Luciu hneď zvyklo.

Mohlo by vás zaujímať: Tento typ muža sa vždy bude snažiť ovládať svoju polovičku: Zistite, či práve takého nemáte po svojom boku

Musela som zabudnúť na svoju sebeckosť

„Kvôli človeku, ktorého som milovala, som musela veľmi bojovať aj sama so sebou. Nedokázala som sa vzdať zlého pocitu, že to dieťa nie je moje. Dlho potom som sa ešte cítila ako zlý človek,“ priznáva s odstupom času Lucia. Potrebovala čas sama so sebou, aby si ujasnila, čo v živote chce. Pár týždňov sa nevídali a až potom prišla k záveru. „Ak som bola vnútorne vyrovnaná ja, dokázala som budovať aj plnohodnotné vzťahy a ujať sa dcéry, ktorá nebola mojou. Oslobodila som sa od svojej vlastnej sebeckosti, aby som mohla dievčaťu poskytnúť mamu a môjmu partnerovi byť tou najlepšou priateľkou!"

- Najčítanejšie -