Angelina Jolie svojim deťom odovzdáva jednu dôležitú radu: Dostala ju od kráľovnej Alžbety a vzala k srdcu

Herečka Angelina Jolie je skvelou matkou a výchovu detí zvláda aj po rozvode s dlhoročným partnerom Bradom Pittom. Svoje deti totiž učí aj takéto dôležité životné zásady.

Angelina Jolie sa pri oficiálnom stretnutí s kráľovnou Alžbetou II. dozvedela aj zopár užitočných rád o výchove

Angelina Jolie sa pri oficiálnom stretnutí s kráľovnou Alžbetou II. dozvedela aj zopár užitočných rád o výchove

Zdroj: Profimedia

Krásna herečka svoje deti vedie k spolupatričnosti

Angelina Jolie je známa svojimi humanitárnymi aktivitami, ku ktorým postupne privádza aj svoje deti. Nielenže ich so sebou vzala do Paríža, kde vystúpila v mene sýrskych utečnecov, učí ich aj o dôležitosti ochrany životného prostredia, ktoré jej na srdci leží rovnako ako britskej kráľovnej Alžbete II.

Inšpirujte sa: Herečka Angelina Jolie ukázala na červenom koberci svojho syna: Z malého chlapčeka vyrástol poriadny fešák!

Spoločne sa totiž s Angelinou zaujímajú o vysádzanie stromov v Namíbii, ktoré tak napomáha miestnej klíme a zabezpečuje bezpečný život plný zelene aj pre budúce generácie. A práve toto je podľa Angeliny to najväčšie posolstvo, ktoré si od kráľovnej mohla odniesť, a ktoré sa snaží vštepiť aj svojím deťom.

Dôležité je myslieť na druhých a pomáhať

Už v začiatkoch sa snažila svojím dospievajúcim ratolestiam vysvetliť, prečo je jej práca dôležitá, a čo núti samotnú kráľovnú k tomu, aby sa zaujímala o krajinu tak vzdialenú ako je Namíbia. "Snažila som sa im vysvetliť, že kráľovná je úžasný človek, ktorý sa zaujíma o druhých ľudí a o ich blaho. Chce, aby moje deti, aj deti mojich detí stále mohli zažívať ten úžasný pocit, ktorý nám prináša pobyt v prírode. Aby sme nezabudli na to, odkiaľ sme, a čo pre nás táto planéta znamená," vysvetlila krásna herečka.

Mohlo by vás zaujímať: Vysmiata Angelina Jolie na výlete aj s deťmi v Paríži: Pozrite sa, ako jej rastú a robia dokonca už aj gardé

Kráľovná aj Angelina sa zhodnú v jednom

Síce nemajú to isté zázemie či povolanie, kráľovná pri každom stretnutí s herečkou prízvukuje dôležitosť pomoci tým, ktorí to naozaj potrebujú, bez ohľadu na ich status či pôvod. "A presne toto posolstvo sa snažím vštepovať aj svojím deťom. Svojím dcéram neustále opakujem, že nezáleží na tom, ako vyzerajú, aké majú šaty alebo mejkap. To, čo ich odlíši od iných je ich zmýšľanie. Chcem, aby zistili, kto sú, v čom spočíva ich presvedčenie, a za čím sú ochotné si stáť. A potom nesmú zabudnúť bojovať za všetkých tých, ktorí podobnú slobodu nemajú. Len život, počas ktorého niekomu pomôžeme, má zmysel," dodala Angelina.

Obe matkami

Možno toho na prvý pohľad kráľovna s Angelinou veľa spoločného nemajú, no to najdôležitejšie ich zrejme spája. Obe sú matkami, ktoré sa snažia svoje postavenie využívať na pomoc druhým a vedú k tomu aj svoje deti či vnúčatá. Príklad by si z nich mohli vziať mnohí, nemyslíte?

Nenechajte si ujsť: Angelina Jolie zvláda výchovu detí ako slobodná matka dokonale: Toto podľa nej stojí za jej vnútornou silou

Foto:
Profimedia, SITA
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba