Presunúť na hlavný obsah

Sex v meste oslávil 20 rokov: Toto je 10 právd, ktoré nás za tie roky naučila najikonickejšia štvorica priateliek

Zahraničné celebrity

Serial Sex v meste oslávil v priebehu minulého týždňa dvadsať rokov od svojho vzniku. Verili by ste tomu? Jeho ikonické predstaviteľky ovplyvnili viac generácií žien, ako by sa mohlo zdať.

Carrie, Miranda, Charlotta a Samatha sa stali súčasťou života žien po celom svete. Inšpirovali ich nielen krásnou dizajnérskou módou, ale svojimi výrokmi, ktorých rozhodne nebolo málo. Poučili nás o vzťahoch, priateľstvách ale aj o dokonalom oblečení. Ako by sa dalo zabudnúť na niektoré ikonické okamihy z tohto seriálu? Toto sú najväčšie pravdy, ktoré nám Sex v meste dal a nemali by sme na ne ako ženy zabúdať.

Prečítajte si tiež: Slovenské krásky na Moët párty: Takto zažiarila Ivana Gáborík, Katka Jakeš či Jeanette Borhyová a ďalšie

1. Môžeme si byť navzájom spriaznenými dušami a muži potom budú iba tí milí chlapci, s ktorými sa budeme zabávať 

Vždy troška naivná a romantická Charlotte pochopila pointu celého priateľstva už veľmi dávno. Cítila, že to, čo majú medzi sebou ženy, dokáže byť silnejšie ako akýkoľvek neistý vzťah s mužom. Žena vie byť žene oporou v dobrom aj v zlom. Práve preto sú Charlottine slová nesmrteľné. 

2. Najradšej vidím svoje peniaze visieť na vešiaku v mojej skrini

Hovorí Carrie. Ako pravú módnu maniačku ju vôbec nezaujímalo, či má z čoho zaplatiť nájom a už vôbec nie, či má čo vložiť do úst. S oddanosťou móde sa spája aj jej slávna veta: "Keď som prišla prvýkrát do New Yorku kúpila som si Vogue namiesto chleba, pretože som vedela, že ten ma zasýti viac." Amen Carrie! 

3. Keď to nie je ten pravý proste to cítite 

Štyri priateľky neustále hľadali TÚ pravú veľkú lásku. Jasne však vždy vedeli, kedy je to iba láska bez happy endu. Carrie nosila prsteň od Aidena zavesený na krku. Je to znakom odhodlania pravej lásky? Ak mate pochybnosti do vzťahu sa určite nevrhajte. Vonku vás totiž čaká váš Pán Božský. 

4. Sebaláska je základom šťastného života 

Samantha je aj v súčasnosti ukážkou modernej ženy. Jej repliky sú nestarnúce a názory predišli dobu. Na konci prvého dielu filmu Sex v meste opúšťa svojho priateľa. Nie preto, že by ho nemilovala. Ale preto, že potrebuje aj čas na seba. Kde je váš čas na seba? Venujete dosť lásky sebe? Viac ako partnerovi? Nie nie, to nie je sebectvo. Takýto prístup je základom k spokojnosti

5. Keď sa život stáva komplikovaným, existuje iba jedna vec, ktorú musíte spraviť: Navštíviť úžasnú párty

Raz za čas proste potrebujete vypnúť. Vziať svoje najlepšie priateľky a nemyslieť na bežne nástrahy, ktoré ponúka denno denná realita. Ranná opica na starosti duše veľmi nepomáha, avšak čas, ktorý strávite zábavou s vašimi najbližšími je na nezaplatenie. Ani tu nezabudnite na štýlový outfit! 

6. Niekedy sa musíme iba nechať unášať prítomnosťou a zistiť čo nám život prinesie

Neanalyzuje zbytočne. Carrie to robila a vždy svoje denné problémy zveličila a dotiahla do extrému. Mimo televíznej obrazovky sa snažte nechať čas plynúť. Nech vás unáša ako letný vánok. To, čo na vás čaká v budúcnosti, si určite užijete! Nesnažte sa to príliš ovplyvniť, ale dajte tomu čas a potrebný priestor. 

7. Na doplnokoch záleží 

Tento bol iba v krátkosti. Aj keby ste si mali dať na vlastnú stavbu na seba vtáka, urobte to! Pre krásu si musíme vytrpieť mnohé! Buďte originálne a vždy si kupujte kvalitné topánky. 

8. Pre pravú kamarátku sa oplatí vziať si aj metro na Silvestra 

Gesto, ktoré vo filme spravila Carrie pre Mirandu, dojalo mnohé ženy. Oddaná taxíkom si kvôli rýchlosti vybrala metro, aby dokázala so svojou najlepšou priateľkou stráviť začiatok nového roka. Pre tie najlepšie iba to najlepšie. Dokázali by ste aj vy spraviť niečo podobné pre svoju kamarátku? Samozrejme, neodporúčame ísť von v pyžame a kožuchu, avšak na filmovom plátne to funguje božsky! 

Mohlo by vás zaujímať: Tehotenstvo Pippu Middleton zmenilo: Sestra vojvodkyne zaradila do svojej rutiny aj tento cvik vhodný pre bábätko

9. Je pravidlom, že to, čo v živote chceme, dostaneme až potom, keď to prestaneme hľadať

Koľko pravdy je v týchto slovách. Hľadáte lásku, šťastie či bohatstvo? Nerobte to. Žite pokojne a užívajte si prítomné okamihy, ktoré prinášajú toľko krásy. 

10. Za žiadnu cenu sa nevzdávajte toho, ktorého milujete

Carrie odišla do Paríža aby zabudla. Myslela si, že tak bude šťastná. Avšak láska, ak je práva a silná, prekoná všetky prekážky. Áno, trápenie je jej súčasťou, avšak výsledok stojí skutočne za to!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe