Presunúť na hlavný obsah

Patríte medzi výnimočných ľudí? Ak robíte túto jednu vec každý deň, skrýva sa vo vás veľký potenciál

Zábava

Možno ste ani netušili, ako vás jedna vec, ktorej sa denne venujete, odlišuje od ostatných, a čo všetko o vás prezrádza.

Hlavne nebyť sám....

Stále počúvame, že by sme sa mali obklopovať ľuďmi, byť neustále v spoločnosti a mať čo najviac priateľov a známych. Všetci sme si na to zvykli a snažíme sa tak nejak nevyjsť zo zaužívaných koľají. Len aby niekto nepovedal, že nie sme dosť sociálni alebo sa každý deň nestretávame s niektorým zo svojich známych, snažíme sa neustále byť na troch miestach naraz.

Inšpirujte sa: Ako sa rodí úspech: Osvojte si týchto 5 vecí a zaručene sa vám začne v živote dariť lepšie

Ak ale dokážete toto

Čo však vtedy, ak podobnú potrebu nemáte? Radšej strávite každý deň hodinku alebo dve úplne osamote, venujete sa meditácii, vyprázdneniu si hlavy od zbytočných myšlienok alebo načerpaniu síl z absolútneho ticha? Nebojte sa, nie ste vôbec zvláštny. Práve to vás totiž robí výnimočnými. Fakt, že k spokojnosti a dobrému pocitu nepotrebujete byť neustále obklopení množstvom ľudí a venujete vždy určitú časť dňa len a len sebe a svojím potrebám, z vás robí človeka, ktorý naozaj vie, kde sú jeho hodnoty a stavia na prvé miesto seba.

Nepočúvajte neprajníkov

Hovoria vám, že by ste mali vyjsť zo svojej ulity a prestať sa tváriť, že vám samota nevadí. Vy ich však nepočúvajte. Človek potrebuje samotu, potrebuje prehodnotiť myšlienky a naučiť sa žiť sám so sebou, až potom s ostatnými.

Mohlo by vás zaujímať: Len ženy, ktoré držia svoje slovo, sú skutočne atraktívne: V týchto situáciách určite nemeňte svoj názor

Neverili by ste, ako inak navonok pôsobia ľudia, ktorí si každý deň nájdu chvíľku na svoje vlastné potreby a nepotrebujú pri tom povolenie ani asistenciu skutočne od nikoho. Nikto netvrdí, že každý deň musíte vypnúť na hodinu, zoberte si pre seba toľko času, koľko potrebujete. Podstatné je, aby ste tento váš zvyk vnímali ako pozitívny.

Neriešite názory

A prečo vás táto činnosť vlastne výnimočnými robí? Z jedného jednoduchého dôvodu. Vedci sa zhodujú, že v prípade, ak nemáte problém so samotou, nie ste odkázaný na súhlas od nikoho a ničoho a nebojujete s neustálym pocitom, že sa svojím názorom náhodou niekomu nezavďačíte. Potom sa rozhodnutia vo váš prospech robia oveľa ľahšie a vy máte skutočne obrovskú šancu zvládnuť životné krízy a križovatky takmer bez ujmy. Samota totiž z ľudí nerobí samotárov ale tých, ktorý sú sami so sebou vyrovnaní, nie je tak?

Nenechajte si ujsť: Ľudia, s ktorými sa stretávate, vám môžu pomôcť kariérne rásť: Takýmito typmi sa pre vlastné dobro obklopujte

Nájdete si aj vy čas na to, byť osamote?

spolu hlasovalo 363 ľudí

Áno
351
Nie
12

- Najčítanejšie -