Presunúť na hlavný obsah

Vyhnite sa tomuto typu ľudí: Neustále sa sťažujú a váš život bude bez ich prítomnosti oveľa pozitívnejší

Zábava

Staré príslovia hovoria o tom, že by sme sa mali obklopovať iba ľuďmi, ktorí náš život ovplyvňujú v pozitívnom zmysle. Ako však spoznať tých, ktorí nám ho strpčujú?

Poznáte niečo horšie ako osobu, ktorá vám dokáže kompletne pokaziť celý deň? Nemusí to byť spôsobené ani dlhým rozhovorom, vynadaním či hádkou. Pri niektorých ľuďoch proste stačí byť v ich prítomnosti chvíľku a vy cítite, že vás oberajú o energiu. Čo robiť v takom prípade a ako spoznať tých najtoxickejších kazisvetov? 

Prečítajte si tiež: Čo o vás vypovedá čas, počas ktorého sa sprchujete? Takéto signály naše telo vysiela

Toto je to, čo vám na nich lezie na nervy

Nemusíte sa nechať oberať o potrebné sily do života. Každý má dosť svojich vlastných problémov, nepotrebuje ešte aj iných na to, aby jeho dni strpčovali. Najhorší zo všetkých sú však tzv. veční sťažovači. Tento typ ľudí začnete nenávidieť už po prvej minúte. Jedinou úlohou ich dňa, je totiž ofrflať čokoľvek vidia, cítia, počujú. Nepáči sa im počasie, ani keď prší, ani keď svieti slnko. Nemajú radosť z bežných vecí, ale ani netradičné ich nedokáže prekvapiť. Do reštaurácie s nimi jednoznačne nechoďte. Nebudú spokojní ani na mieste s Michelínskou hviezdou. 

Myslieť pozitívne je základom úspechu

Aby ste odplašili tento typ človeka zo svojho života, musíte byť vy sama pripravená bojovať s prekážkami tohto sveta. Samozrejme, v každom z nás sa raz za čas nahromadí negatívna energia, ktorú musíme zo seba dostať. Malé sťažovanie vám môže niekedy dokonca pomôcť. Ak však máte niečo podobné počúvať vo svojom okolí celé dni, dokáže vás to poriadne otráviť a čo je najhoršie, tento typ správania je prenosný. Ľahko sa aj vy potom dostanete do módu neustáleho sťažovania a frflania. A toto je presne to, čo nechcete!

Mohlo by vás zaujímať: 5 nápadov ako si zorganizovať kozmetiku v kúpeľni: Vyčarujte si malé osobné kráľovstvo

Buďte šťastná v spoločnosti šťastných ľudí

Základom obrany a odstrihnutia týchto ľudí zo svojho života je útok. Buďte na nich milá a zhovievavá. Prikývnite ak sa sťažujú, avšak nereagujte negatívne. Zachovajte si svoj potrebný odstup a vybudujte si obranu v podobe pozitivity. Spokojnosť so samým sebou je kľúčom k úspechu. Ak takémuto človeku ukážete, že vy ste šťastná a nepotrebujete počúvať jeho neustále negatívne narážky, pochopí, že u vás nemá šancu. 

- Najčítanejšie -