Presunúť na hlavný obsah

To, koľko hodín spíte, prezrádza všetko o tom, ako funguje vaše telo: Zistite, čo sa skrýva za vašou spánkovou rutinou

Zábava

Nie každý potrebuje osem hodín spánku, aj keď sa toto číslo spomína takmer neustále. V čom ste iný, ak spíte menej či viac?

Päť hodín spánku preferujú analytici

Ak váš mozog nedokáže len tak z hodiny na hodinu vypnúť, neustále máte pocit, že pracuje a spánok je pre vás skôr nutnosťou ako skutočným odpočinkom, patríte medzi tých, ktorí berú večerné snívanie pod perinami skor ako nutnosť ako niečo, čo by im malo dopomôcť k lepšiemu výkonu. Vášmozog neustále analyticky vyhodnocuje, ako čo najlepšie využiť dené svetlo, kedy a do akej miery treba rozvrhnúť všetko na ďalší deň, a ako čo najmenej márniť vzácny čas spánkom.

Nenechajte si ujsť: Spôsob, vďaka ktorému prekonáte v daný moment stres: Zamerajte sa na túto podstatnú vec

Šesť hodín väčšinou potrebujú notorickí pracanti

Ľudia, ktorí majú v hlave neustále všetky plány na ďalší deň, držia si v nej stretnutia, termíny a deadliny, málokedy dokážu spať viac ako šesť hodín denne. Tento čas považujú za akurátny na to, aby sa ich telo zregenerovalo a nemali pritom zbytočné výčitky z toho, že sa nepripravujú na ďalší deň alebo že premárnili šancu všetko si ešte viac naštudovať či získať čas potrebný na zbavenie sa zbytočnej nervozity. Ich telo akoby potrebovalo vedieť, že spánok, ktorý dostávajú je naozaj akurátny tomu, čo je nanajvýš nutné.

Mohlo by vás zaujímať: Prečo nevieme byť sami so sebou? Toto vám objasní, prečo sa neustále máme potrebu obklopovať ľuďmi

Sedem hodín preferujú kreatívci

U tých, ktorí sa venujú tvorivej práci, potrebuje mozog čas a energiu, aby dokázal kreatívne tvoriť, a preto potrebujú občas o trošku viac spánku ako ostatní. Nápady sa oveľa ľahšie kreujú v odpočinutej hlave a v prípade ľudí, ktorí dennodenne prichádzajú s niečím novým a nevenujú sa monotónnej práci bez potreby byť originálny či nápaditý, je spánok rovnako dôležitý ako samotné jedlo. Milujú ten pocit, zobúdzať sa do nového rána odpočinutý. A čo viac, ich telo reaguje na nové podnety oveľa jednoduchšie a prirodzenejšie.

Osem hodín spia tí bez stresu

Možno toho majú veľa, možno ich na stole v práci čaká niekoľko nesplnených úloh, ťažkú hlavu si však z toho nerobia. Mozog ľudí, ktorí chcú spať osem hodín je nastavený tak, aby nepodliehal zbytočnému stresu. Riadia sa heslom, že sa všetko vždy nakoniec nejak vyrieši a väčšina situácií a možných dopadov, ktoré si v hlave počas dňa vytvoríme, sa aj tak nikdy nestane a aj preto sa nad nimi zbytočne nezapodievajú. Venujú sa myšlienkami len tomu, čo sa deje tu a teraz a snažia sa tak na plnej čiare odbúrať stres.

Inšpirujte sa: Čo prezrádza poloha, v akej s partnerom zaspávate, o vašom vzťahu? Tieto detaily odkryjú, ako ste na tom!

Deväť hodín pre tých, ktorí na všetko potrebujú viac času

Nie sú pomalí, len majú radi svoje pohodlie. Ich telo reaguje na zmeny oveľa ťažšie ako akékoľvek iné a na to, aby sa úplne prebudili a cítili sa svieži, potrebujú o niekoľko hodín viac. Ťažšie sa vracajú späť do reality, oveľa zložitejšie po ránu vnímajú, no následne majú oveľa viac nahromadenej energie, a aj keď im veci trvajú dlhšie, robia ich dôsledne a s náznakom precíznosti. Majú radi, keď ich mozog nič nevyrušuje a až vtedy sa dokážu sústrediť a naplno sa pustiť do práce.

Koľko hodín denne spíte Vy?

spolu hlasovalo 601 ľudí

5 hodín
120
6 hodín
167
7 hodín
117
8 hodín
141

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe