Boli by ste skutočne šťastnejší, keby ste boli bohatší? Tie najkrajšie veci máme v živote aj tak zadarmo

Nie nadarmo sa hovorí, že tie najlepšie veci na svete sú zadarmo. Zdá sa vám, že to je len klišé? My si to až tak veľmi nemyslíme a presvedčíme vás, že máme pravdu.

Test, ktorý vás presvedčí o tom, že tie najkrajšie veci v živote sú aj tak zadarmo

Test, ktorý vás presvedčí o tom, že tie najkrajšie veci v živote sú aj tak zadarmo

Zdroj: Profimedia

Peniaze odhalia charakter človeka. V tomto prísloví je ukrytá pravda viac, ako si mnohí z nás myslia. Určite ste v živote aspoň raz zažili ten pocit, keď niekomu alebo niečomu dôverujete a nakoniec to zlyhá. Dôvod? Peniaze. Niektorí najbohatší ľudia sveta sa pritom zhodujú, že dosiahnuť strop bohatstva, vás šťastným neurobia. Klišé alebo je na tom kus pravdy?

Prečítajte si: 50 najúžasnejších múdrostí života, ktoré si neuvedomujeme: Pozrite si najžiadanejší článok zo všetkých

Boli by ste skutočne šťastnejší, keby ste boli bohatší?

Predstavte si, že každé ráno, keď sa prebudíte, pípne vám na účet 86 400 eur. Čiastka, ktorú máte v rukách a je len na vás, ako s ňou naložíte. Má to však dve dôležité pravidlá. Prvým z nich je to, že keď do konca dňa túto čiastku neminiete, prepadne vám. Ďalšie ráno vám však na bankový účet naskočí opäť táto suma. Druhé pravidlo však spočíva v tom, že tento kolobeh sa môže kedykoľvek ukončiť. Zo dňa na deň, z hodiny na hodinu, z minúty na minútu a zo sekundy na sekundu. Viete si povedať, čo by ste robili s takouto sumou peňazí? Predstavte si ten pocit...

Predstavte si, že ste v skutočnosti naozaj bohatý. Každý deň máme totiž 86 400 sekúnd na to, aby sme využili svoj deň a život najlepšie a najkrajšie, ako vieme. Nie nadarmo sa hovorí, že čas je drahocenný. Skutočná pravda sa ukrýva práve v tých „obyčajných“ veciach, ktoré nie sú zase až také samozrejmé, ako si myslíme. Často si to uvedomíme, až keď je neskoro, ale každá skúsenosť nás posúva vpred. 

Neprehliadnite: 10 dôvodov, pre ktoré je dnes vzácne mať po boku šťastnú ženu

Tak čo, už viete, ako naložíte s týmto krásnym dňom, do ktorého ste sa prebudili?

Súhlasíte s tým, že tie najkrajšie veci v živote máme nakoniec aj tak zadarmo?

Áno
113
Nie
20
Hlasovalo: 133

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba