Presunúť na hlavný obsah

Pristane im to ako v rozprávke: Martin Záhumenský s manželkou si takto žijú v čarovnom Toskánsku

Feminity

Ak ešte neviete, kam ísť na letnú dovolenku, nechajte sa inšpirovať jedinečnými tipmi Zdenky, ktorá žije s manželom, šéfkuchárom Martinom Záhumenským v malebnom Toskánsku. Pozrite sa na čarovné zákutia tejto krajiny, ktoré vás dostanú na prvý pohľad!

Inšpirujte sa: Slovenská kráska Klementina Tomrecaj: Inšpirujte sa jej letnými stylingmi, v ktorých ohuruje po celom svete

Hoci milujú Toskánsko, šéfkuchár Martin Záhumenský a jeho snúbenica Zdenka Jakešová si povedali ”ÁNO” na Slovensku v kruhu svojich najbližších. Napriek tomu si zatiaľ svoj život nevedia predstaviť na inom mieste ako práve v rozprávkovom Toskánsku. 

Táto krajina si ich oboch získala a sú tu spokojní a šťastní. Spoločné  chvíle si užívajú naozaj naplno a ich pohodu cítiť z každej jednej uverejnenej fotografie. Na tomto mieste si totiž milovnící dobrého jedla, kvalitného vína a pôžitkov, medzi ktorých Zdenka s manželom nepochybne patria určite prídu na svoje. 

Mohlo by vás zaujímať: V Prahe ako na dovolenke: Andrea Verešová ukazuje svoje obľúbené miesta, kde sa budete cítiť ako v letovisku

Ak aj vy túžite po pravom talianskom oddychu, so všetkým, čo k nemu patrí, nechajte sa inšpirovať ich skvelými tipmi na dovolenku práve v Toskánsku. 

Usadlosť Castellina

”Čarovná usadlosť Castellina, ktorá pochádza z obdobia 15.storočia, je vo vlastníctve nonny Laury a jej predkov už od druhej svetovej vojny a nájdete ju na samote medzi dvomi autentickými mestečkami Castellina a Panzano. V súčasnosti vo zveľaďovaní tohto miesta skrytého pomedzi bohaté viniče pokračujú Laurini synovia s manželkami a podľa toho, čo som tu zažila, sa im darí niesť filozofiu ich mamy výborne. Napriek tomu, že z malej rodinnej usadlosti vyrástlo známe vinárstvo a niekdajšie hospodárske domy sa premenili na romantické ubytovanie, stále tu vládne spomalená, pokojná atmosféra typická pre rodinné obydlia,” hovorí Zdenka

Machiavelliho poľovnícky zámoček

”Prvé zmienky o tomto historickom skvoste sa datujú až do roku 997, kedy zámok slúžil ako pevnosť. Pod jeho hradbami sa nachádzajú podzemné chodby, ktoré boli kedysi , v časoch obliehania, používané na dodávky potravín a oblečenia. V roku 1511 si zámoček kúpil Nicolló Machiavelli a používal ho ako svoj poľovnícky zámok. Castello Machiavelli sa nachádza na čarovnom toskánskom vidieku, na jednom zo zvlnených kopcov Chianti, poskytujúci prekrásne výhľady na okolitú krajinu. Rozprestiera sa na viac ako 100 hektároch pozemku obkolesenom olivovými hájmi a vinohradmi len 18km za Florenciou.”

Agroturizmo Francigena

”Toto čarovné kamenné borgo (samota) z 11.storočia sa nachádza pri pokojnej ceste pomedzi mestečká Barberino in Val di Pesa a Castellina in Chianti. Zaujala ma predovšetkým jeho krásna a pokojná panoramatická poloha, malebne usporiadané kamenné vilky a kaplnka, doplnené o starostlivo opatrovanú záhradku, kde máte pocit, akoby ste sa ocitli v romantickej stredovekej dedinke... A áááno, tiež fakt, že k usadlosti patrí farma, ktorá vyrába výborné vínka a olivový olej,” dodáva Zdenka.

Či už cestujete vo dvojici, ako partia kamarátov alebo rodina s deťmi, každý si tu nájde malý autentický kúsok raja.  O tom rozhodne niet pochýb!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe